'Beşiktaş iki oyuncumuzu istiyor'

Gaziantepspor'un futbol şube sorumlusu Mustafa Kızıl, transferde adı geçen Cenk Tosun ve Serdar Kurtuluş için açıklamalarda bulundu.

'Beşiktaş iki oyuncumuzu istiyor'Gaziantepspor'un futbol şube sorumlusu Mustafa Kızıl, transferde ismi çok sık telaffuz edilen Cenk Tosun ve Serdar Kurtuluş, için Galatasaray'dan direkt bir teklif almadıklarını, Beşiktaş'ın ise iki futbolcuyu da ciddi biçimde istediğini söyledi.

GALATASARAY'DAN ULAŞAN DİREKT TEKLİF YOK

Kızıl, "Bize, Serdar Kurtuluş ve Cenk Tosun için Galatasaray'dan ulaşan direkt bir teklif yok; fakat pek çok takımdan teklif var. Direkt teklif yaptılar. Kulübün menfaatlerinin yanı sıra Cenk'in geleceğini de düşünüyoruz. Ben Cenk'in çok parlak bir geleceğinin olduğunu, ileride Türk Milli Takımı'na büyük hizmetlerinin geçeceğini düşünüyorum. Yurtdışından da teklifler var Cenk'e; İngiltere'den QPR'dan teklif var. Championship'e düştüğü için, oraya gitmeyi istemiyor. Rusya'dan teklif var; ama transferi olursa Türkiye içerisinde kalmak istiyor" şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ, İKİSİNİ DE İSTEDİ

Futbol şube sorumlusu Mustafa Kızıl, "Cenk'in durumuna önümüzdeki günlerde bakacağız. Bize Galatasaray'dan resmi bir teklif gelmedi. Ama ligin ilk 6 sırasında yer alan takımların hepsinden Serdar Kurtuluş ve Cenk Tosun için teklif geldi. Beşiktaş, Cenk ve Serdar'ı ciddi biçimde istiyor. İkisini de istiyorlar. Biz direkt görüşmedik. Cenk'in de mutlu olacağı bir teklif varsa bunu değerlendiririz. İki buçuk yılda 40'a yakın gol attı. Bence bu önemli bir istatistik" dedi.

FUTBOLCU VE TEKNİK DİREKTÖR ALACAKLARININ TAMAMINI ÖDEDİK

Kızıl, "Futbolcuların, hocamızın alacağı vardı. Onları ödedik. Mutluyuz. Yönetim kurulu olarak yabancı futbolcu sınırlaması konusundaki durumuna bakarak, karar vereceğiz. Ama benim kişisel fikrim, bu koşullarda oyuncularımızı satmamak yönünde" şeklinde konuştu.

YABANCI FUTBOLCU KONUSUNDAKİ SINIRLAMA, TEKLİFLERE TEMKİNLİ YAKLAŞMAMIZA NEDEN OLUYOR

Mustafa Kızıl, "Pek çok futbolcumuza yurtdışından teklif var. Ciddi teklifler var. Ama biz takımımızı çok bozmak istemiyoruz. Biliyorsunuz, TFF'nin yabancı futbolcu konusunda sınırlama getirme eğilimi var. Bu da bizi zorluyor. Gelen teklifleri değerlendirmek konusunda iyi düşünmemiz gerekiyor" dedi.