Bayern Münih başkanına vergi kaçakçılığından dava gündemde

Almanya'da bu yıl Avrupa Şampiyonlar Ligi ve Almanya Bundesliga kupasını evine götüren Bayern Münih'in Başkanı Uli Hoeneß'e önümüzdeki ayın sonunda milyonlarca euro değerinde vergi kaçakçılığı suçlamasıyla dava açılabileceği iddia edildi.

Bayern Münih başkanına vergi kaçakçılığından dava gündemdeBild gazetesinin haberine göre Münih Savcılığı, Hoeneß hakkındaki soruşturmayı hemen hemen sonlandırdı. Hoeneß, bu yılın başlarında Alman maliyesine gidip İsviçre'deki bir bankada hesabı olduğunu itiraf etmişti. Buna rağmen 61 yaşındaki Hoeneß hakkında dava açılmasının kaçınılmaz olduğu iddia edildi.

Almanya zengin vatandaşlarının vergi ödememek için yurt dışına kaçırdığı paraları geri kazanmak için yeni bir uygulama başlatmış ve kendini şikayet eden milyonerler hakkında dava açılmayacağı garantisi vermişti.

Ancak Hoeneß'in vergi danışmanının maliyeye teslim ettiği ilk dosyada eksiklikler olduğunu tespit eden yetkililer, gerekli soruşturmanın ardından Mart ayında Hoeneß'in evinde ve bürosunda arama yapıp hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Tutuklama kararı, Hoeneß'in milyon euro tutarındaki kefaleti ile kaldırıldı ve vergi danışmanı ikinci bir dosya daha vererek maliyeyi tam olarak bilgilendirdi. Almanya'da pek çok zengin, vergi ödememek için parasını yurt dışına kaçırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir