Barcelona İstanbul'a geliyor

İstanbul, hentbolda önemli bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

Barcelona İstanbul'a geliyor

Türkiye’de hentbola olan ilgiyi artırmak ve dünyanın en önemli kulüp takımlarını bir araya getirmek için 21-22 Ağustos tarihleri arasında 2014 İstanbul Cup Uluslararası Hentbol Turnuvası düzenlenecek. Turnuvaya son yıllarda dünya hentboluna damgasını vuran Barcelona ve Türkiye’de son 5 yılın şampiyonu Beşiktaş’ın yanı sıra Yunan ekibi AEK ile Katar takımı El Jaish’in katılması bekleniyor. Verilecek para ödülleri ve katılacak takımlarla birlikte önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın en önemli turnuva olması hedeflenen ‘İstanbul Cup’ dünya hentbolunun en önemli isimlerini İstanbul’da bir araya getirecek.
Turnuvaya katılması kesinleşen Beşiktaş ve Barcelona şampiyonluğun en iddialı takımları olarak dikkat çekiyor. Barcelona ve Beşiktaş'ın hentboldaki başarıları şöyle:

BEŞİKTAŞ
Türkiye’de hentbolun en önemli markası olan Beşiktaş, son 5 yıl üst üste olmak üzere tam 9 kez Türkiye şampiyonu oldu. Siyah-beyazlı takımda Ramazan Döne, Tolga Özbahar, İbrahim Demir, Bülent Erkol gibi A Milli Takım’ın önemli isimlerinin yanı sıra Avrupa hentbolunda isim yapmış Josip Buljubasic, Viktor Ladyko, Armi Part, David Rasic ve Vladimir Zelic gibi isimler forma giyiyor.

BARCELONA
10 kez Şampiyonlar Ligi Finali oynayan ve 7 kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan Barcelona, şu anda Avrupa’nın en güçlü ekiplerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Kadrosunda Victor Tomas, Cedric Sorhaindo, Sergej Rutenka, Kiril Lazarov gibi yıldızları barındıran İspanyol takımının en büyük yıldızı Fransız Nikola Karabatic. Karabatic, 2007 yılında ‘Dünyada yılın hentbolcusu’ seçilmişti.

İstanbul Cup Uluslararası Hentbol Turnuvası'nın programı ise şu şekilde:

21 Ağustos Perşembe
18.00 Gösteri maçı
19.00 Yarı final maçı
21.00 Yarı final maçı

22 Ağustos Cuma
18.00 Gösteri maçı
19.00 Üçüncülük maçı
21.00 Final maçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir