Barça'nın başına Arjantinli hoca

Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova'nın, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ani bir şekilde ayrılmasının yankıları devam ediyor.

Barça'nın başına Arjantinli hocaİspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekibinde dün yapılan basın toplantısıyla duyurulan istifanın ardından, Tito'nun yerine getirilecek isim ile ilgili söylentiler yayılmaya başladı. Arjantin'in Diario Ole gazetesi, Barcelona yönetiminin, "Tata" lakaplı Arjantinli teknik direktör Gerardo Martino ile temasa geçtiğini yazdı. Lionel Messi gibi Rosario kenti doğumlu olan 50 yaşındaki Tata'nın, mevcut durumda herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmuyor.

Son olarak Newell's Old Boys takımını çalıştıran Tata'nın, Barcelona'nın başına getirilmesi ihtimalinin yüksek olduğunu düşünen Katalan basını, Arjantinli teknik adamı karşılamak için şimdiden Barcelona havaalanında beklemeye başladı.

Barcelona Kulübü Başkanı Sandro Rosell, yeni teknik direktörün hafta başında açıklanacağını söylemişti. Tito Vilanova'nın sağlık durumu ve ani gelişen olaylar nedeniyle morallerin bir hayli bozuk olduğu Barcelona'da, bugün Polonya'da oynanması gereken hazırlık maçı iptal edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.