Bakan Kılıç: Terim, Milli Takım'a yakışan bir isim

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fatih Terim'in A Milli Takım'da başarılı olacağına inandığını; Galatasaraylıların da endişelenmemesi gerektiğini belirterek, "Fatih hoca rüştünü ispatlamış birisi. Milli Takım'a da yakışan bir isim. Temennimiz Milli Takım'a yeni bir altyapı kazandırmasıdır." dedi.

Bakan Kılıç: Terim, Milli Takım'a yakışan bir isim

Çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir'e gelen Bakan Kılıç, garda gazetecilere Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına getirilmesini değerlendirdi.

Terim için övgüler yağdıran Kılıç, Terim'in başarılı olacağına inandığını belirterek, "Fatih Terim gerek çalıştırdığı diğer takımlarda gerekse Galatasaray'da ve Milli Takım'da geçmişte yaptığı görevler sırasında rüştünü ispat etmiş bir teknik direktördür. Milli Takım Teknik Direktörlüğü'ne de yakışan bir isim." ifadesini kullandı.

"Temennimiz Milli Takım'a yeni bir sistem kazandırması, yeni bir kadro altyapısı oluşturması ve Milli Takım'ın Türk milletinin beklediği başarılara, heyecanlara koşturmasıdır." diyen Bakan Kılıç, "Fatih hocanın başarılı olacağını da inanıyorum." dedi.

Galatasaraylılara da bir çağrıda bulunan Kılıç, "Galatasaraylılar endişelenmesinler. Çünkü Milli Takım'ın önünde çok yoğun bir maç programı yok. Önümüzdeki sezon boyunca daha ziyade taktik çalışmaları ile sürecin götürülmesi gerekecek. O nedenle kaygı duymaya gerek yok, diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

44 − = 40