Aziz Yıldırım konuşuyor!

UEFA tarafından 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına çarptırılan Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım açıklama yapıyor.

Aziz Yıldırım konuşuyor!Aziz Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

İlk olarak söz alan Aziz Yıldırım, "Konuşma UEFA, Türkiye ligleri, Türkiye'deki yargıyla ilgili düşüncelerimi söyleyeceğim. İlk olarak 5. Asliye'den bize yapılan tebligatla ilgili bize Talat Yılmaz açıklama yapacaktır" dedi.

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz ise, "Aziz Türk milleti, UEFA derken 5. Asli Hukuk Mahkemesi kararıyla karşı karşıya kaldık. Bu karar kasıt peşindekiler tarafından yalnış yorumlanarak, Fenerbahçe markasına düşmanca bir tavra dönüşmüştür. 5. Asli Hukuk Mahkemesi'nin kararına göre, mahkeme kararına kadar durdurma kararıdır. Kesinlikle, Fenerbahçe başkanlığından, tesislerinden uzaklaştırılması söz konusu değildir. Kulübü polis baskını söz konusu değildir. Dünkü mahkeme kararını davacı infaz ettirmek için icra müdürü ile gelmiştir. Böyle hassas bir günde de olay olmaması için Kadıköy Emniyeti'ne bağlı dört sivil arkadaş kulübe gelmiştir. Bu sayın Başkanın basın toplantısına müdahele olarak yansıtılmaya çalışılmıştır. Fenerbahçe Kulubü'nün veremeceği bir hesap yoktur" dedi.

Daha sonra sözlerine devam eden Aziz Yıldırım şöyle konuştu, "3 Temmuz'dan bu yana sizlerle ilk kez yüzyüze geliyorum. Medyada çok konuşan bir kişi değilim. Karalama kampanyalarına karşı zaman zaman yanıt verdim. Bu bile Fenerbahçe'yi kullandığım şeklinde kamuoyuna yansıtıldı. Aziz Yıldırım ile hesaplaşmaları Fenerbahçe üzerinden yapmalarına izin vermedim. Fenerbahçe, ekonomik olarak Avrupa'nın önde gelen kulüplerinden biri haline geldi. Aziz Yıldırım ne tesli olur, ne de teslim eder. Hiç bir zaman teslim olmayacağım ve olmayacağız da. Fenerbahçe zor günlerden geçmektedir. Bir an evvel bizi bölmeye çalışanlardan kurtulmak gerekmektedir. Aziz Yıldırım'ı Fenerbahçe'den koparıp, Fenerbahçe'yi ele geçirip geçirmeyeceği sorusu sorulmaktadır. Gün Fenerbahçe için, Fenerbahçe'yi bırakıp gitme günü değildir. Gün Fenerbahçe'yi el birliğiyle kurtarma günüdür. Taraftar grupları üzerinde oyunlar oynayanlara son çağrımdır. Gelin el birliğiyle Fenerbahçe'yi düzlüğe çıkaralım. Sonra da hesaplaşmamızı yapalım.

Bütün kulüpten ihraç edilmiş olanlar ve herkes için Genel Kurul'a affedilmesi için teklif getireceğim. Gelin orada aday olun. Söyleyeceğiniz ne olursa orada söyleyin. Mahkeme kapılarında değil. Bunları Aziz Yıldırım sözü olarak söylüyorum. Bu yapılanlar sadece Fenerbahçe'ye zarar veriyor. Bunları yapamıyorsanız, Genel Kurul'a bile katılmaya cesaret edemeyenler, sonsuza kadar susun. Yapılacak kongre Fenerbahçe Kongresi olacaktır. Fenerbahçe için çok şey yaptım. Bazen hatalarım da olmuştur. Ama Fenerbahçe'yi hiç bir zaman siyasete bulaştırmadım. Koca camiayı şahsi çıkarlarım için kullanmadım. Kendi taraftarımı dolandırmaya kalkışmadım. Fenerbahçe, Türkiye'dir. Fenerbahçe, Kuvayi Milliye'dir. Bu ülkeyi fırsatçılar değil, Türkiye Cumhüriyeti'nin yönetmesi gerektiğini söyledim. Hapis yattım, belki de yine yatacağım. Başkan olmasam bile bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğim. Fenerbahçe'yi hiç bir zaman teslim etmeyeceğim."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir