Aziz Yıldırım: Bunlar Fenerbahçe'yi sattı

Mehmet Ali Aydınlar ile girdiği seçim yarışını açık farkla kazanarak bir kez daha Fenerbahçe Kulübü'ne başkan olan Aziz Yıldırım, kongredeki sinirli tavırlarıyla dikkat çekti.

Aziz Yıldırım: Bunlar Fenerbahçe'yi sattı

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında, başkan adayları Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, seçim sonuçları açıklanmadan kongre divan başkanlığında bir araya gelirken, bu sırada Yıldırım'ın sinirli tavırları dikkati çekti.

Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen kongrede, Aziz Yıldırım'ın kazanacağının belli olmasının ardından Aydınlar, yönetim kurulu listesinde yer alan adaylarla beraber oturduğu tribünden kalkarak, kongre divan başkanlığına gitti.

Aydınlar, kongre divan kurulu başkanı Vefa Küçük ve kurul üyeleriyle tokalaşırken, yönetim kurulu listesindeki adaylar, Aziz Yıldırım'ın listesinde yer alan adaylarla kuçaklaşarak, onları tebrik etti.

Bu sırada Aydınlar, başkanlık divanı masasında beklerken, Aziz Yıldırım ile Aydınlar burada yeniden bir araya geldi. Sinirli olduğu görülen Aziz Yıldırım'ın Aydınlar'ın listesinde yer alan Hamdi Akın'a sert tepki gösterdiği gözlendi.

Yıldırım'ın daha sonra yanındakilere "Bunlar Fenerbahçe'yi sattılar, Fenerbahçe'yi satanlar yönetime gelemezler" dediği duyuldu.

İki başkan adayı tokalaşmazken, Mehmet Ali Aydınlar resmi sonuçlar açıklanmadan salondan ayrıldı.

KONGREDEN NOTLAR

— Kongre Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, başkanlık oy sayımının tamamlanmasının ardından resmi sonuçları kürsüye gelerek açıkladı.

— Aziz Yıldırım'ın aldığı oyları önce eksik söyleyen Küçük, hemen düzelterek kazanan Yıldırım'ı kürsüye davet etti.

— Üyelerin tezahüratları eşliğinde kürsüye gelen Yıldırım, konuşmasını yaptıktan sonra salonda Fenerbahçe marşı çalındı. Aziz Yıldırım, kendisine verilen atkıyı sallayarak, seçim zaferini kendisini destekleyenlerle beraber kutladı.

— Aziz Yıldırım'ı destekleyen kongre üyeleri "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye tezahürat da yaptı.

— Mehmet Ali Aydınlar, tribünden kalkıp, yanındakilerle beraber kongre divan başkanlığına giderken, bazı kongre üyeleri yuhaladı.

— Aziz Yıldırım'ın yönetim listesinde yer alan adaylar ve kongre divan başkanı Vefa Küçük, hemen üyeleri uyararak, yuhalamamalarını istedi. Daha sonra üyeler, "Her zaman her yerde en büyük Fener" diye tezahürat yaptı.

— İki rakip yönetim kurulu birbirleriyle kuçaklaşırken, tribünde bulunan Aziz Yıldırım'ı destekleyen üyeler bu tabloyu alkışladılar.

— İki başkan adayının başkanlık divanında bir araya geldiği buluşma sırasında basın mensupları görüntü almak için divan başkanlık platformuna çıkınca kongre divan kurulu başkanı Vefa Küçük, "Sayın basın mensupları platform sallanıyor, Fenerbahçe'yi kimse çökertemedi, çökerten siz olmayın sakın" diye espri yaptı.

REKORA KOŞUYOR

Öte yandan, Aziz Yıldırım, görev süresinin ilk yılında, kulüp tarihinde en uzun süre başkanlık görevini yürüten isim olacak.

Kulüpte 16 yıla yakın bir süredir başkanlık görevini sürdüren Yıldırım, 16 yıl ile şu anda Fenerbahçe tarihinin en uzun süre görev yapan başkanı unvanına sahip Şükrü Saracoğlu'nu geride bırakacak.

Yıldırım, kendi döneminde yeniden inşa ettirdiği Fenerbahçe Stadı'na adını verdikleri Şükrü Saracoğlu'nun 16 yıllık rekorununun sahibi olacak. Yıldırım, 2014 yılının 15 Şubat'ında, başkanlıkta 16. yılını dolduracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir