Aziz Yıldırım: Bekçiliğe razıyım ve talibim

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu'nda konuştu.

Aziz Yıldırım: Bekçiliğe razıyım ve talibim

Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya razıyım ve talibim diye açıklama yapan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe benden sonra da akar ve yolunu bulur, dedi. Yıldırım, başkanlık yarışında da kimseyi işaret etmeyeceğim, karar verecek olsam bursu padişahlığa döner açıklamasını yaptıktan sonra şu sözleri kullandı:

YILDIRIM: VEDA ETMiYORUM

"Ben veda etmiyorum. Bugün konuşma da yapmayacaktım. Hepimiz göreceğiz. Biz şike yapmadık, biz siyasi bir olayın içindeyiz. Bu olayın da Türkiye'de nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. F.Bahçe her zaman cumhuriyetin laikliğin içerisinde oldu. 16 yıl içinde de bu kulübün içine hiç birimiz siyaset sokmadık. Hepimizin bir düşüncesi vardır, ama bunu hiçbir zaman kulüp bünyesinde yapmadık. Hepimizin gönlünde bir parti vardır ama kulüp bünyesine hiçbir zaman siyaseti sokmadım. F.Bahçe Atatürk'ün kulübüdür. F.Bahçe Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir. Bu kale de yıkılmayacak."

AZİZ YILDIRIM: SUÇLUYUZ

"Suçluyuz, tek suçumuz Atatürkçü olmak. Bu operasyon başladığında F.Bahçeliler de acaba diye düşünmüş olabilir. Bu noktada kamuoyu vicdanı olan tüm insanlar bunun bir şike davası olmadığını görüyor. Şimdi herkese bir görev düşüyor. Türkiye'de yaşayan herkese bir görev düşüyor. Devlet-paralel devlet mücadelesi var. Hepimiz kendi düşüncelerimiz doğrultusunda hareket ederek buranın tek cumhuriyet olduğunu, canımız pahasına hareket etmeliyiz. Ben yapacağım. Türkiye'de tek cumhuriyet vardır, bunun dışında herhangi bir paralel devlet olabilir. Olursa Türkiye Cumhuriyeti düşer"

BAŞBAKAN DA 'KUMPAS' DEDİ

"Bize şunu bunu yaptılar demenin artık anlamı geçti. 3 senedir çektiklerimizle, sayın Başbakan kendi söyledi 'kumpas kuruldu' diye... Polise güvenilmeyen, savcıya güvenilmeyen bir ortamda, şu tape demenin anlamı kalmadı. Aynı davanın aynı şekilde görülmesi bizler için savunma durumunu ortadan kaldırmıştır. Bizim haklı ya da haksız söylememize gerek yok. Çünkü Başbakan söylüyor, bunlar haklıdır, tezgah kuruldu diyor. Ben buradayım. İçeride ya da dışarıda olmam farketmez."

"BENDE ÖYLE BİR YÜREK VAR Kİ..."

"Ben dışarıdayken, herkes Aziz Yıldırım kaçacak dedi, bende öyle bir yürek var ki kaçmam. Ben F.Bahçeli'yim, öyle doğdum, öyle öleceğim. Ben burada ismim olsun diye 16 sene verseydim burada olmazdım. Hep beraber yaptık eserleri. İsimlerimi bir gün konsun istemedim. Onursal başkanlık meselesinde de, ben burada bir tilt almak için yokum. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım ve ona talibim. Bu tip tartışmalarla kendimizi yıpratmayalım"

"KARARI SİZ VERECEKSİNİZ"

"F.Bahçe'nin tüzüğü var. Eğer imkanım olursa, oyumu kullanırım. Ben bir yönlendirme yapmam. F.Bahçe'de demokrasi vardır. Bu tüzüğe göre ne yazıyorsa, o olacak. F.Bahçe benden sonra akar, yolunu bulur. Ben çok önemli bir adam da değilim. İçinizden biriydim, geldim başkanlık yaptım. Bunun kararını siz vereceksiniz. Geleceğe dönük dünkü toplantıda meselelere girmemek için dünkü toplantıyı erteledim"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir