Aysal'dan Yılmaz'a izin yok

Fiorentina'nın Burak'a senelik 3 milyon Euro artı bonusları içeren bir teklif yaptığı belirtilirken, Aysal oyuncularını bedavaya satmayacaklarını söyledi.

Aysal'dan Yılmaz'a izin yok

Fiorentina'nın Burak Yılmaz için senelik 3 milyon Euro artı bonusları içeren bir teklif yaptığı belirtilirken, sarı-kırmızılıların başkanı yıldız oyuncularını bedavaya bırakmayacaklarını söyledi. Fiorentina'nın Burak Yılmaz ısrarı sürüyor. İtalyan basınında çıkan haberlere göre Mor Menekşeler, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde attığı 8 golle ismini dünyaya duyuran Burak Yılmaz için ısrarcı olsa da Ünal Aysal engelini geçemiyor. İtalyan basınına göre Mario Gomez'in alternatifi olarak düşünülen Burak Yılmaz'a senelik 3 milyon Euro ve 500 bin bonus içeren 5 yıllık bir teklif yaptığı iddia edilen Fiorentina'nın golcü futbolcuyu transfer etmek için önemli de bir bonservis bedeli vermesi gerekecek.
AYSAL: "BİZ BÜYÜK KULÜBÜZ..."
Bu iddiaların yanı sıra İtalyan basınında Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın, Burak Yılmaz'ın transferi için, "Biz büyük bir kulübüz, oyuncumuzu kolay vermeyiz. Burak'ı büyük bir meblaya verebiliriz. Yumuşak davranmayacağız" ifadeleri yer aldı.
SATILACAK EN SON OYUNCU
Başarılı bir sezon geçiren Burak Yılmaz'ın bu sezon satışı ise imkansıza yakın. 6+0+4 yabancı kuralının devreye girmesi ile birlikte dahada önemli kazanan yerli oyuncularını bırakmak istemeyen sarı-kırmızılılarda Fatih Terim Burak Yılmaz'ın satılmasını kesinlikle istemiyor. Öte yandan Burak Yılmaz'ın satışını imkansız kılan ve Aysal'ın astronomik bir teklif beklemesinin başka bir nedeni var: Trabzonspor. Burak Yılmaz'ın 2011-12 sezonunda sözleşmesindeki '5 milyon Euro'ya serbest kalır' maddesini kullanarak Trabzonspor'dan alan Galatasaray bordo-mavili kulübe jest olarak, Burak Yılmaz'ın olası satışından Karadeniz ekibine kulübe yüzde %25 pay verdi. Bu da demek oluyor ki Burak Yılmaz'ın astronomik bir rakama satışından 1/4'lük kısım Trabzonspor'un kasasına girecek. Bu sebeplerden dolayı Aysal, Burak Yılmaz'dan vazgeçmek için normalin oldukça üzerinde teklif bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.