Aysal: UEFA o savunmaya inanmaz

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, ezeli rakipleri F.Bahçe'nin UEFA'daki savunmasını kendi üzerlerinden yapmasından çok dertli.

Aysal: UEFA o savunmaya inanmazG.Saray Başkanı Ünal Aysal, ezeli rakipleri F.Bahçe'nin UEFA'daki savunmasını kendi üzerlerinden yapmasından çok dertli. Uzun süredir bu konudaki sessizliğini koruyan G.Saray Başkanı gündeme dair bir çok konu hakkında sadece AMK'ya konuştu. F.Bahçe'nin UEFA'dan aldığı men cezası hakkında yapacağı savunmayı gazetelerden okuduğunu ifade eden Aysal sözlerini şöyle sürdürdü: "Maalesef F.Bahçe'nin hazırladığı savunmanın bizim üzerimize kurulduğunu görüyoruz. Ben 14 Mayıs'ta başkanlık koltuğuna oturdum. 3 Temmuz'da da bu olaylar oldu.

Şikayet söz konusu değil

G.Saray kulübünden hiç kimsenin UEFA'ya en ufak bir şikayeti bile olmamıştır. Bunlar nereden çıkıyor anlamıyorum. Bir dost olarak söylemek istiyorum, F.Bahçe savunmasını bu şekilde yaparsa Tahkim'deki şansını çok azaltır. Biz G.Saray olarak bu olayların uzağında duruyoruz. UEFA bizim duruşumuzu bildiği için bu

savunmaya inanmaz."

Galatasaray'ın önünü kesmeye çalışıyorlar

"Avrupa'da bu kadar başarıdan korkan bir TFF daha görmedim. Türk futbolcuları bu uygulama ile adeta altın oldu. Milli takım ve Avrupa'da mücadele eden takımlar etkilenecekler. Onlar sadece ligimizde mutlu mutlu oynayalım istiyorlar. Ancak biz bunun karşısındayız. G.Saray'ın önünü kesmeye çalışıyorlar. G.Saray bu kısır döngüyü kıracak. Çalışmalarımız bu yönde, planlarımız hazır."

Federasyon gidecek!

"TFF'nin aldığı yabancı uygulaması kararına gelelim. Bence çok yanlış bir tutum içerisindeler. Alınan bu karar G.Saray ve tüm takımlarımızın Avrupa'daki

başarılarını etkileyecektir. Yakın zamanda gerekeni yapmak için harekete geçeceğiz. Bu TFF bizim imza toplamamız gerekmeden kendiliğinden gidecektir."

Anadolu takımları ne yapsın?

"Galatasaray'ın yabancı oyuncularını tribünde oturtacak gücü var. Peki Anadolu takımları ne yapsın? Bu karar en çok onları etkileyecek. Artık Türk oyuncularını almak çok zor olacak. Hiçbir takım kolay kolay bir daha bu paralara çıkamayacak."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.