Aysal: 'Arda sadece bize gelir'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, seçim öncesinde yönetim kurulu listesini açıkladı. Aysal, Arda Turan’ın transferi konusunda “Arda dönerse sadece Galatasaray’a döner” dedi.

Aysal: 'Arda sadece bize gelir'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 22 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak olan "Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı" öncesinde Galatasaray TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

Aysal, programda yönetim kurulu listesini açıkladı.

Listede şu isimler yer alıyor:

ASİL LİSTE: Özkan Olcay, Ümit Özdemir, Dursun Özbek, Şükrü Ergün, Sedat Doğan, Gündüz Özdemir, Emir Sarıgül, Mete İkiz, Mehmet Cibara, Adnan Nas

YEDEK LİSTE: Yüce Ocaklı, Necati Demirkol, Mehmet İpekdokuyan, Mehmet Karlı, Ebru Köksal

Eski yönetimden; Ali Dürüst, Refik Arkan, Adnan Öztürk, Semih Haznedaroğlu, Celal Gürcan, Ali Gürsoy ve Abdurrahim Albayrak ile daha önce istifa eden Mete Başol listede bu kez yer almadılar. Aka Gündüz Özdemir, Adnan Nas, Sedat Doğan, Ahmet Ocaklı, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara ve Necati Demirkol ise yeni yönetim listesinde de Aysal tarafından tercih edildiler.

Futbol Şube Sorumlusu olmayacak

GS TV'ye konuşan Ünal Aysal, Fatih Terim'in Alex Ferguson örneğinde olduğu gibi yıllarca takımın başında kalmasını dilediğini de söyledi.

Aysal, yeni yönetimde futbol şubesinden sorumlu bir yönetici olmayacağını da açıkladı.

Teknik Direktör Fatih Terim'le hiçbir sorunları olmadığını dile getiren Aysal, “Fatih Terim'i bırakmak gibi bir düşüncem hiç olmadı. Kendisiyle ilgili hiçbir sorun olmadı, olamaz da” dedi.

Atletico Madrid'de oynayan Arda Turan'la ilgili iddiaları da değerlendiren Aysal, bu konuda öncelikler olduğunu belirterek, “Arda Türkiye'ye dönerse sadece Galatasaray'a döner” dedi.

Ünal Aysal, Burak Yılmaz için hiçbir teklif gelmediğini de ifade etti.

 

Aysal: 'Fikir ayrılıkları bizi yordu'

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Çok ciddi başarılar hedefliyoruz. Bunun için gelişmemiz gerekir. Fikir ayrılıklarının daha da artması ve bunların rahatsızlık yaratması bizi yordu" dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, GS TV'deki "Seçime Doğru" programında açıklamalarda bulundu. Aysal'ın açıklamaları şu şekilde:

-İki sene evvel çok iyi bir ekiple yola çıktık ancak biraz acele kurulmuş bir ekiptik. Ama sonrasında yönetim için huzur bulunamadığı yönünde söylemler oldu. Fikir ayrılıklarımız gerçekten oldu. Neticede toplu olarak bildiklerimiz yapıldı.

Zaman ilerledikçe bazı arkadaşlarımızda yorulma gözlendi. Finişe geldikten sonra bir boşalma olur. Abdürrahim Albayrak gibi Galatasaray'a aşık bir yönetici dahi yorgun olduğunu söyledi. Futbolcuları nasıl yoruluyorsa yöneticiler de öyle.

"Ali Dürüst'e başkan ol dedim"

Çözülmesi gereken ciddi sorunlarımız var. Çok ciddi başarılar hedefliyoruz. Bunun için gelişmemiz gerekir. Fikir ayrılıklarının daha da artması ve bunların rahatsızlık yaratması bizi yordu.

Programlanmış bir olay değildi genel kurul. Bu işin mesuliyetini çeken başkan bir çizgi çekmesi gerekiyordu. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız böyle bir şeyi gündeme koymak istedi. Oradan bir algılama oldu bende. Yönetim kurulunda öyle bir karar aldık. Listem hazır. Bu akşam 5'e kadar vermemiz gerekiyor.

Ali Dürüst'le konuştuk. Çok eski ve takdir ettiğim bir arkadaşım. Bir sürü yerden başkan olması yönünde teklifler geldi. Gel başkanlığa aday ol ben de destekleyeyim dedim. Çünkü çok sağlam bir profil. Ama ben de yorgunum dedi. “Ekibimde olmak ister misin?” diye sordum. Ama çok istekli olmadı. Ben de yeni ekibimi kurdum.

"Terim başarılı, ben de başarıya hayranım"

Yaptığımız iş sahnenin önü. Onun bir de arkası var. Biz sahne arkasında her türlü desteği sağlarsak sahne önünde iş başarılı olur. Fatih Terim iki sene içinde görevini çok güzel yaptı. Ben de kendi göreimi iyi yapmaya çalıştım. İyi bir sinerji oluştu. Rakipler bu sinerjiyi bozmaya çalıştı. Fatih Hoca'yla ne geçmişte sorunum oldu ne de gelecekte olacağını sanıyorum. Çok başarılı bir hoca. Ben de başarıya hayran bir insanım.

Mersin İY maçından sonra ben değil herkes sinirlendi. Hocamız da reaksiyon verdi. Biz hocamızın o reaksiyonu vermesini tuzağa düşmek olarak gördüm. Kesinlikle hocayı gönderelim diye bir düşüncemiz olmadı. Böyle bir düşünmek mümkün bile değil.

Terim'e Alex Ferguson modeli mi?

Bu tüzüğü ben hazırlamadım. Burada kimsenin önünün kesildiğine inanmıyorum Bu yarışmaya girmeleri için başkalarının zamanı neyse benim de zamanım oydu. Şu an dışarıdaki arkadaşlar benden daha tecrübeli.

Galatasaray'ın içinde çok önemli başka bir uzuv var o da Sportif AŞ. Futbolu yöneten bir şirket. Bu şirket kuruluncaya kadar bütün işler kulüp tarafından yapılıyor. Futbol komitesi yoktu. Artık şirketimiz var. Kulübümüz bunu denetler ve kontrolünü yapar. Hocamızla benim ilişkimiz aracıya gereksinim duymuyor.

Alex Ferguson'un nasıl bir sözleşmesi olduğunu bilmiyorum. Gönlümüzden geçen onun kadar kalmasıdır. İnşallah böyle olur.

Yönetim kurulunu hazırlarken Galatasaray'ın doğru ve eşit temsil edilmesine dikkat ettik. Kulübün gelenekleri çok önemli. Yeniyi geleneklerin üzerine inşa ediyoruz. Her şey değişiyor. Galatasaray da değişmek zorundadır. Kurumsal yapımızı iyi bilen ve uygulanması için çaba sarf edecek, profesyonel yöneticilere yardım edecek yöneticileri seçtik. Biraz gençleşmek istedik. Galatasaray'ın ileride başkan olabilecek yöneticilerini seçmeye çalıştı.

"Seçim süreci üç yıl"

Seçim süreci çok net. Üç yıl. Çok net. Tüzüğümüz bunu gösteriyor. Ancak benim başkanlığımda süre mutlu olunmadığı takdirde bir yıl bile olmayabilir.

Galatasaray'a yeni dinamikler getirmek üzere bu dönemi kurguladım. Galatasaray üyesi veya değil pek çok isim hizmet aşkıyla yanarken bu sistemin içine girmeye korkuyor. Kurullara girmek için son dönemde yüzlerce teklif geldi. Galatasaray'da ilk defa danışmanlık kurulu kurma kararı aldım. Sorunlarımızı o kurulla paylaşacağız. Bugünkü yönetimimiz böylece daha kuvvetli olacak.

En zor dönemim başladığım ilk altı aydı. Ciddi acemilikler yaptım. Sonrasında ise toparladım. Hatalar yapabilir miyim. Yaparım. Ama hiçbiri eskisi kadar zor anlaşılabilir hatalar olmayacak.

Stadın üstünün kapanması bu yaz programımızda yok. Bizim GSGM ile oturup bunu karara bağlamamız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir