Avrupa Kupaları'na katılamadığımız için üzülmedik

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arvaledze, Avrupa Kupaları'na katılamadıkları için üzülmediklerini söyledi.

Avrupa Kupaları'na katılamadığımız için üzülmedik

Uzun bir aradan sonra basına kapılarını açan Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, Kulübün Kemerburgaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yaklaşık 3 haftadır İstanbul’da çalıştıklarını ve hava şartlarının da güzel olduğunu vurgulayan Shota, "Pazartesi Avusturya’ya gideceğiz. 3 maç oynayacağız. Dönerken de 1 maç oynayacağız. Ondan sonra da zaten lig başlayacak. Takımım istekli. İyi çalışıyoruz. Yeni oyuncularımız kaliteli olsa bile, biraz daha zamana ihtiyacımız var. Şu anda memnunuz. İnşallah lig başladığında daha da güzel geçer." dedi. Bir basın mensubunun, 'Avrupa kupasında dün alınan karar sonucu yer almayacaksınız. Takımda moral bozukluğu oldu mu?' sorusuna, başarılı teknik adam Arveladze, hiçbir şekilde moral bozukluğu yaşamadıklarını dile getirerek, "Belki beklenti vardı ama son güne kadar o konuyu çok fazla konuşmadık. Avrupa kupalarına katılmak güzel ama biz kazanacağız, birisinin kararını beklemeden kendimiz gideceğiz. Onun için fazla bu konu açılmadı. Hem Fenerbahçe’nin hem Beşiktaş’ın ceza alması bizi mutlu etmiyor. Hepimiz Türk futbolu için hizmet ediyoruz. Kulüp olarak da eğer öyle olsaydı geçmiş olsun da diyebilirdik. Şu anda öyle bir şey yok. Biz gitseydik elimizden geleni yapmaya çalışacaktık. Bu konuda söyleyebileceğimiz fazla bir şey yok. Eğer Avrupa kupalarında mücadele edeceksek, kimseyi ve kimsenin kararını beklemeden gitmek istiyoruz. İnşallah bu sene başlangıçta olmadı ama gelecek sene o da olacak." diye konuştu.

Geçen hafta kulüple ilgili sorun yaşayan Orhan Şam hakkında ise Arveladze, "İdari bir sorundu. Hallettik. Artık geride kaldı.” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam Arveladze, taraftarlarına da mesaj göndererek, yeni sezonda kendilerini yalnız bırakmamalarını istedi. Arvaledze, "Taraftarımız olmadan hiçbir başarı gelmez. Ben de onları bizim yanımızda olmaları ve daha çok desteklemeleri için çağırıyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir