Avantajlı skorla dönmek istiyoruz

İbrahim Öztürk, Sırbistan'ın Novi Sad kentindeki Karadjordje Stadyumu’nda bu akşam oynanacak olan FK Vojvodina maçını değerlendirdi.

Avantajlı skorla dönmek istiyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ve kaptan İbrahim Öztürk, Sırbistan'ın Novi Sad kentindeki Karadjordje Stadyumu’nda bu akşam oynanacak olan FK Vojvodina maçını değerlendirdi. Karaman, avantajlı skorla dönmek istediklerini söyledi. Karaman, Bursaspor’un en büyük hedeflerinden birisinin Avrupa kupalarında bu yıl başarı elde etmek olduğunu belirtti. İlk maçlarının deplasmanda olduğunu hatırlatan Karaman, "İki ayrı 90 dakika oynayacağız. Aramıza yeni katılan oyuncularımız var. Hazırlık maçları içerisinde en son Roma maçına çıkıp daha sonra kendi sahamıza Balıkesirspor ile oynadık. Deneyimli oyunculardan kurulu bir takımız. En büyük hedeflerimizden birisi Avrupa kupalarında başarılı olabilmek. Bunun ilk ayağı burada. Rakibimizin özelliklerini, gücünü çok iyi biliyoruz" şeklinde konuştu. Buradan en avantajlı skoru alıp geri dönmek istediklerini kaydeden Karaman, "Önemli olan hem teknik adam olarak hem de takım olarak burada hazır olabilmek. Rakibimiz tipik Avrupa özelliklerini taşıyan ve her iki maçta da galip gelerek özellikle son Honved maçını göz önüne alırsak iyi bir takım. Bursaspor kulübü farklılığını ortaya koymalı. Hem şehrimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edip gerekli skoru alıp evimize döneceğiz. Futbolda rakibinize saygı göstermek zorundasınız. Futbol karşıtların oyunu. Bu oyunu iyi yapan sonucu alır. Hem kendi oyunumuzu hem de kendi özelliklerimizi bilerek 90 dakika oynayacağız” dedi. Kaptan İbrahim Öztürk ise, takım arkadaşlarının maça çok iyi hazırlandığını söyledi. Öztürk, “Baktığımız zaman Avrupa kupasında dört maçını da kazanmış bir takıma karşı oynayacağız. Bunun bilincindeyiz. Rakip daha önce iki ön eleme turu oynadığı için daha hazır gibi görünse de biz de hazırlık kampı ve maçlar oynadık. İlk resmi maçımız olacak. İyi başlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bursa’ya avantajlı bir skorla dönmek istediklerini kaydeden Öztürk, "İlk maçlar her zaman biraz daha zor geçer. Özellikle deplasmanda oynuyorsanız. Saha içinde bazı şeyler değişkenlikler gösterebiliyor. Yarın gerçekten iyi bir rakip var. Küçümsenecek bir durum yok. Bu maçı geçeceğiz ki diğerini düşünelim. Her maç bizim için final havasında. Herkes elinden geleni yapacak. Takım arkadaşlarımıza güveniyorum. En iyi şekilde Bursa’ya döneceğiz" ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir