Arena'da tek tehlike; çatıdaki karlar

Yoğun kar yağışı nedeniyle dün Portekizli hakem Pedro Proença tarafından 31. dakikada ertelenen Galatasaray-Juventus maçı için Türk Telekom Arena'nın zeminini temizleme çalışmaları sürüyor.

Arena'da tek tehlike; çatıdaki karlar

Şampiyonlar Ligi'nde, yoğun kar yağışı nedeniyle UEFA tarafından bugün saat 15.00'e ertelenen Galatasaray-Juventus maçı için maç saatinde kar yağışının yoğun olmayacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da sabah saatlerinde kar yağışı devam ederken, Türk Telekom Arena'da görevliler saha zeminindeki karları temizlemeye başladı.

Bu arada UEFA yetkilileri de zaman zaman stat zeminini kontrol etmek için statta bulunuyor.

ZEMİNİN TEMİZ

şu andaki görüntüye göre (12.20 saatinde) stadın zeminin tamamen temizlendiği görüldü.

Stada ulaşım ise çok sıkıntılı değil. Buzlanma ya da kardan dolayı kapanan bir yol yok ama temkinli sürüşlerden dolayı trafik yoğunluğu stad bölgesinde ulaşımı ağırlaştırıyor.

Maçın oynanmasını umut eden taraftarlar ise öğle saatlerinde stada gelmeye başladı. Düne oranla çok daha az taraftarın olması bekleniyor.

Bazı taraftarlar biletlerini atarken, bazı taraftarlar mesai saatine denk geldiği için stada gidemeyecek.

TEK TEHLİKE; ÇATIDAKİ KARLAR

Türk Telekom Arena'daki tek tehlike ve endişe, çatıdaki kar tabakaları. Buzlanmış bir şekilde stadın çatısında duran tabakaların, kütleler halinde seyircilerin ve futbolcuların üstüne düşmemesi için önlem alınıyor.

dha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *