Arda Turan'a iki dünya devi talip oldu

Atletico Madrid ve A Milli Futbol Takımımızla başarılı performanslar ortaya koyan Arda Turan'a iki dev talip var.

Arda Turan'a iki dünya devi talip oldu

Atletico Madrid forması giyen Arda Turan, son iki sezonda gösterdiği performansla Avrupa'nın birinci sınıf takımlarının dikkatini çekmeyi başardı. İspanya'ya transfer olduktan sonra UEFA Avrupa Ligi ve Süper Kupa'yı kazanan Arda Turan, en önemli kategori olan Şampiyonlar Ligi'nde de oldukça başarılı bir grafik çizdi.

Tam 10 maçtır tribündeler

Bu performans ise özellikle Premier Lig ekiplerinin dikkatini çekti. Arda Turan'ın oyun tarzına yakın futbol oynayan iki ekip, milli yıldızımızı tam 10 maçtır tribünde izliyor. Eurosport Türkiye İstihbarat Şefi Alper Aslan'ın edindiği bilgilere göre, Arsenal ve Liverpool'un gözlemcileri İspanya Ligi karşılaşmaları başta olmak üzere Arda Turan'ın tüm önemli maçlarını mercek altına aldılar.

Arsene Wenger ve Liverpool menajeri Brendan Rodgers'ın izlenmesi talimantını verdiği Arda Turan, Şampiyonlar Ligi mücadeleleri ve milli maçlarda da saniye saniye takip edildi. Liverpool takımına olan sempatisi bilinen ve röportajlarında da Premier Lig'de oynamak istediğini belirten Arda Turan, bir süre önce Atletico Madrid ile sözleşme yenilemişti.

Sezon sonunda Arda'yı transfer etmek isteyen Liverpool ve Arsenal'in, milli futbolcumuz için büyük bir mücadele vermesi gerekecek. Şu an serbest kalma maddedesi ile birlikte Türkiye'nin gelmiş geçmiş en değerli oyuncusu olan Arda Turan, bu hafta da iki takımın gözlemcileri önünde futbol oynayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =