Ali mi, Recep mi

Son iki yılın finalini yapan Recep Kara ve Ali Gürbüz arasındaki inanılmaz rekabet, güreşseverlerin büyük heyecan ve ilgisine sebep oluyor.

Ali mi, Recep mi

Kırkpınar, Ahmet Taşçı-Cengiz Elbeye rekabetinden sonra yürekleri oynatan yeni bir rekabete şahit oluyor. Recep Kara-Ali Gürbüz rekabeti, güreş severlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Bir tarafta, sekiz senede yedi final yapan ve üç defa birinci olan Recep Kara, diğer tarafta da başa güreştiği dört senede iki birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülük alan Ali Gürbüz. Son iki senenin Kırkpınar şampiyonu Ali Gürbüz'ün, bu sene altın kemerin daimi sahibi olma şansını yakalaması ve son iki finali Kara ile Gürbüz'ün yapması rekabeti daha anlamlı kılıyor. İki pehlivan, bu zamana kadar Kırkpınar'da üç defa karşı karşıya geldi, ikisini Ali Gürbüz, birini de Recep Kara aldı. Türkiye Gazetesi Yazarı Halil Delice'nin “Çolak Mümin Pehlivan”ın hayatını anlattığı kitabını işaret eden Recep Kara ise, “Çok iyi hazırlandım. Mümin Pehlivana hayranım. Allah'ın izniyle şampiyon olmak istiyorum” diye konuştu.

GÜRBÜZ: ALTIN KEMERİ ALACAĞIM

Elindeki al bayrağı ile arkasındaki Selimiye Camii'ni işaret eden Ali Gürbüz, “Bunlar nasıl dünyada tekse, ben de yağlıda tekim. Bu sene altın kemerin daimi sahibi olmak istiyorum” dedi.

Meydan şenleniyor

652. Kırkpınar Tarihi Güreşleri, okunan mevlit, yapılan dualar sonrası Sarayiçi Ermeydanı'nda minik güreşçilerin “Allah Allah” sedalarıyla başladı. Güreşlerin açılışına Edirne milletvekilleri, Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Ağa Seyfettin Selim ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir