60 milyonu elinin tersiyle itti

Alman futbolunun yeni yıldızı olarak görülen Schalke 04'lü 19 yaşındaki Julian Draxler'e iki Avrupa kulübünden 5 yıllık sözleşme karşılığında 60 milyon Euro önerildiği ancak genç oyuncunun kendi takımıyla yeniden anlaşmayı seçtiği iddia edildi.

60 milyonu elinin tersiyle ittiAlmanya'nın en yüksek trajlı gazetesi Bild'in internet sayfasındaki habere göre, Schalke 04'lü Julian Draxler için İspanyol Real Madrid ile İngiliz Manchester City takımları 45 Milyon Euro bonservis ve 5 yıllık sözleşme için 60 milyon Euro önerdi.

Henüz 19 yaşındaki Alman yıldızın 5 yıllık sözleşme için teklif edilen 60 milyon Euro'yu reddederek, takımı Schalke 04'le sözleşme yenilediği belirtildi.

Schalke yöneticisi Horst Heldt ve Draxler'in menejeri Roger Wittmann'ın Düsseldorf kentindeki "Breidenbacher Hof" otelinde Real Madrid ve Manchester City takımları yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi.

Almanya'da transfer döneminin 1 Temmuz'da sona erdiği, Schalke 04'un 45 milyon Euro bonservis bedeli için prensipte "evet" dediği ancak Draxler'in şimdilik takımında kalmayı tercih ettiği ifade edildi.

19 yaşındaki yıldız futbolcu, şu anda takımında yıllık 3 milyon Euro kazanıyor. Draxler, Real Madrid ya da Manchester City'ye transfer olsaydı yıllık 12 milyon Euro gelire sahip olacaktı.

Bild gazetesine göre, Julian Draxler teklifi kabul etseydi, Alman futbol tarihine de geçecekti. Bundesliga'da şu ana kadar ödenen en yüksek bonservis bedeli 40 milyon Euro ile Bayern Münihli Martinez'e ait.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir