3 Yıldız sözü verdi Terim'i ikna etti

Başkan Ünal Aysal, Fatih Hoca’nın doğrudan kendisine bağlı çalışma şartlarını da kabul etti.

3 Yıldız sözü verdi Terim'i ikna etti

Aysal, teknik direktör konusunu hallettikten sonra listesine son şekli vermek için çalışmalarını hızlandırdı.

LES OTTOMANS'TAKİ ZİRVEDE, GALATASARAY'IN KADERİ BELİRLENDİ

CİM-BOM'DA önceki gece gerçekleşen zirveden sonra kulübün yol haritası belli oldu. Göreve daha güçlü bir şekilde devam etmek için öncelikle Teknik Direktör Fatih Terim'i ikna etmek isteyen Başkan Ünal Aysal, Les Ottomans'ta gerçekleşen görüşmede, transferde istediği oyuncuların alınması, 3 yıldızın takıma kazandırılması konusunda İmparator'a garanti verdi. Fatih Hoca, “Her konuda sadece size karşı sorumlu olurum ve muhatabım da siz olursunuz. Araya başka birisinin girmesini istemiyorum” dedi. Ünal Aysal buna da okey verdi.

Terim bu şartlarda 1 yıllık mukavelesini 3 yıla uzatmayı kabul etti. Başkan da teknik direktör konusunu istediği şekilde hallettikten sonra ağırlığı listesine verdi. Kongreye tek aday olarak girecek olan Aysal 15 kişilik listesini 1-2 isim dışında belirledi. Emir Sarıgül, Necati Demirkol, Sedat Doğan, Adnan Nas, Adnan Çebi, İzzet Pinto, Aka Gündüz Özdemir, Mehmet Cibara'nın listede kesinlikle yer alacağı öğrenildi. Dikran Gülmezgül ile Ali Sabancı ile de görüşmeler sürüyor.

Sportif AŞ'de görevli olan Ümit Özdemir, yönetimde yer almayı kabul etmedi. Mehmet Cansun ve Mehmet Helvacı da Aysal'a olumsuz yanıt verdi. Cansun'un önerdiği Enis Sevil ve Murat Akdilek konusunda son kararı Aysal verecek. Ahmet Ocaklı ve Saffet Ulusoy'un da adı liste için geçiyor. Öte yandan, Aysal'ın ikinci başkanlık için eski yöneticilerden ve eski TFF Başkanı Özkan Olcay'ı düşündüğü ifade edildi. Olcay'ın da yönetime girmeye sıcak baktığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.