24 Saate Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı sürpriz bir transfer haberine ilişkin açıklama yaptı.

24 Saate Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı yaptığı açıklamada, Oscar Cardozo transferinin 24 saat içinde biteceğini söyledi. Ve yılın transferi için Fenerbahçe bombayı patlattı. Yaklaşık 1 aydan bu yana Benfica’nın 30 yaşındaki golcüsü Oscar Cardozo’yu renklerine katmak için ‘akıl oyunları’ oynayan Sarı-Lacivertliler, mutlu sona ulaştı. Fenerbahçe taraftarının günlerdir beklediği açıklama ikinci başkan Abdullah Kiğılı’dan geldi. Cardozo konusunda açıklamalarda bulunan Kiğılı, “Cardozo transferi 24 saat içinde açıklanacak.
Görüşmeler devam ediyor. Sadece ufak pürüzler var. Onlar da çözülüyor” dedi. F.Bahçe adına geçtiğimiz hafta başkan Aziz Yıldırım, Topuk Yaylası’nda taraftara Cardozo için söz vermişti. Kiğılı’nın bu açıklaması da, transferin noktalandığına dair ‘resmi ağızdan’ gelen ilk açıklama oldu.

PORTEKİZ BASINI: Fenerbahçe, Oscar Cardozo için kulübü ile anlaştı. Benfica transferden 12 milyon Euro ve oyuncunun gollerine göre şekillenecek 3 milyon Euro'luk bir bonus alacak.

BİR SİNYAL DAHA
Öte yandan F.Bahçe Yönetimi adına bir diğer sinyal de yönetici İskender Zülfikari’den geldi. Zülfikari, Twitter üzerinden Cardozo’yu soran taraftara, “F.Bahçe için bugün güneşli bir gün olacak” yanıtını vermişti. Transferin her an resmi siteden duyurulması bekleniyor. HABERTÜRK, önceki gün ‘İşlem tamam’ başlığıyla verdiği haberde Fenerbahçe ile Benfica arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlandığını duyurmuş, dün de transferin resmen açıklanması için banka teminatı ve evrak işlemlerinin beklendiğini yazmıştı.

YİNE KRAL YENİ KRAL
Cardozo transferi, Fenerbahçe’nin son yıllardaki ‘kral geleneği’nin devamı anlamına geliyor. Pierre Van Hooijdonk, Mateja Kezman gibi isimlerle başlayan ‘kral transferler’ Güiza ile devam etmişti. 2007-08 sezonunda 27 golle La Liga’nın en skorer ismi olan Güiza, 2008 yazında F.Bahçeli olmuştu. İspanyol’un ardından Fransa Ligi’nin gol kralı Mamadou Niang transfer edildi. Bir sonraki kral Moussa Sow’du. 25 gol atarak 2010-11 sezonunun Fransa gol kralı olan Sow, 2012 Ocak ayında
‘çubukluyu’ sırtına geçirdi. Son kral Cardozo ise 2009-10 ve 2011-12 sezonlarında 26 ve 20 gol atarak Portekiz Ligi’nin gol kralı olmuştu.

İLK YIL ÜCRETİ 2.5 MİLYON EURO
Peki Oscar Cardozo Fenerbahçe’den ne kazanacak? Paraguaylı santrforla 4 yıllık sözleşme imzalanacak. İlk yıl için 2.5 milyon Euro alacak olan Cardozo’nun ücretine her yıl 100 bin Euro zam yapılacak. Yani 4 yıl için Cardozo’nun alacağı garanti ücret 10.3 milyon Euro olacak. Oyuncuya maç başına da 15 bin Euro ödenmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir