Ana Sayfa
  • Ana sayfa → On Numara Çekiliş Sonuçları
On Mumara

On Numara Çekiliş Sonuçları

Çekiliş Tarihi:
Hafta:
Büyük İkramiye Kazanan İl/ İlçe:
10 bilen kişi sayısı :
9 bilen kişi sayısı :
8 bilen kişi sayısı :
7 bilen kişi sayısı :
6 bilen kişi sayısı:
Hiç bilmeyen kişi sayısı :
1. Devir
84
1.685
17.216
106.373
193.496


Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:
Kişi başına düşen ikramiye tutarı:

ON NUMARA NASIL OYNANIR?

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

On Numara oyununda iştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. On Numara oyununa istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. On Numara oyununda çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

ON NUMARA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILIR?

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır.

ON NUMARA İKRAMİYELERİ NEREDEN ALINIR?

On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiye ödemeleri:

On Numara çekilişinde hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile On Numara çekilişinde 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

On Numara çekilişinde 8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

On Numara çekilişinde 10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

On Numara oyununda dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hasılattan belirlenmektedir. On Numara çekilişinde çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması halinde, bu grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenmektedir. Ancak, On Numara çekilişi yapılan hafta 10 bilen çıkmaz ise bu grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 rakamı bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

ON NUMARA OYNAMA YAŞI

On Numara oyununa 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, On Numara çekilişinde kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

On Numara oyunundan elde edilecek gelir, İdaremizin diğer tüm oyunlarında olduğu gibi kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılmaktadır. Bunlar; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye'nin Tanıtımı, Olimpiyat Oyunları ile Savunma Sanayii Destekleme Fonu'dur.