Yeni Asya'nın saçmalıklarından bıkan Nur Talebelerinin oyu

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu iştişare sonucunda 7 Haziran'da AK Parti’ye destek verme kararı aldı.

nur talebeleri kime oy verecegini acikladi

Yeni Asya Gazetesi yönetiminin, sürekli islam menfaatlerine ters düşen ÇOK BİLMİŞ(!) ayrılıkçı tavırlarından bıkan ve özellikle Mehmet Kutlular'ın "EN DOĞRUYU BEN BİLİRİM" hastalığının, Fethullah Gülen'inkinden farklı olmadığını ve ülkeye zararlarını farkedip ayrılan Risale-i Nur Talebeleri ve bağımsız Nurcu gruplar'dan oluşan “Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu”, yaptığı iştişare toplantıları sonucunda 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’ye destek verme kararı aldı.

Güneydoğu ve "Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu" bugün kamuoyu ile paylaştığı açıklamadan bazı başlıklar:

BU KARARIMIZDA BEDİÜZZAMAN'I REHBER EDİNDİK

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir tarzda, kamuoyunda temsil ettikleri ideolojileri ve görüntüleri zahiren çok farklı olmasına rağmen, gerek dahilde ve gerekse hariçte bu kadar şer odaklarının can-ciğer ittihadı ve ittifakı içerisinde son derece hayati öneme sahip bir genel seçime doğru gidiyoruz. Mevcut siyasi durum nazar-ı dikkate alınmadan yapılacak olan her bir değerlendirme, fevkalade yanlış kararlara varmayı beraberinde getirecektir. Özellikle Nur Talebelerinin, tercihlerini ortaya koyarken, zaman ve zeminin ilcaatını dikkate almakla beraber, Bediüzzaman'ın bu hususlardaki aydınlatıcı ve rehber olan düsturlarını, bilinçaltı ezberlerden ve önyargılardan uzak, samimi ve halis olarak ortaya koyma zarureti bedihidir.

DİN, VATAN VE MİLLETİN SELAMETİ OYUMUZU AK PARTİ'YE VERECEĞİZ

Önümüzdeki 7 Haziranda yapılacak olan seçimin

 1. Bugüne kadar elde edilen -yukarıda sayılan- bütün bu ve bunun gibi birçok müsbet neticelerin korunması,
 2. Ehl-i imanın hizmetleri için oluşturulan iklimin sürdürülmesi,
 3. Ülkemizin bu hızlı yükseliş trendinin artarak devam etmesi,
 4. Mahzun ve mazlum İslam Dünyası'nın yegâne ümitlerinin kırılmaması adına büyük ehemmiyet taşıdığı düşüncesindeyiz.

Bütün bu sonuçları göz önüne getirip, büyük fotoğrafa baktığımızda, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu olarak; hiçbir şahsi, grup veya cemaat menfaati gözetmeden sadece ve sadece Din, Vatan ve Milletin selameti namına, yapılacak olan 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde, Ak Parti'yi destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu

(Diyarbakır - Mardin - Şırnak - Siirt - Batman - Bingöl - Muş - Bitlis – Van – Ağrı, Silvan, Ergani, Çermik, Kulp, Bismil, Hani, Çüngüş, Kocaköy, Eğil, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Mazıdağı, Cizre, Gevaş, Edremit, İpekyolu, Tuşpa, Çaldıran, Başkale, Gürpınar, Genç)

Yeni Asya'nın saçmalıklarından bıkan Nur Talebelerinin oyu” üzerine bir düşünce

 1. Resmi YokUFUKSUZlara düşman eski yeniasyacı

  Yeni Asya’nın tepesinde oturan bir kaç UFUKSUZ ve CAHİL kişi, her seçimde sapıtmaya başladı.

  Özellikle ŞU HUSUSLAR çok enteresan:

  1- Şahsi siyasi kanaatlerini hizmete bulaştırmak ve “İslam ve vatan menfaatlerini hiçe sayarak” bencilce hareket etmek,

  2- Her siyasi seçimde özellikle çoğunluktan farklı tavırlar sergileyerek “SİZ 99 KİŞİ YANILIYORSUNUZ, BEN DOĞRUSUNU BİLİRİM” havasına girmek.. ( her defasında da yanılmak )

  3- Her seçimde müslümanların büyük bir çoğunluğunun desteklediği bir parti veya kişinin TAM ZIDDINI destekleyerek “SİZ GERÇEKLERİ GÖREMİYORSUNUZ AMA BİZ GÖREBİLECEK KABİLİYETTEYİZ” hastalığı ile hareket edip islami menfaatlere zarar vermek,

  4- Ekmeleddin desteği, Erdoğan düşmanlığı, Sarıgül desteği, Demirel aşkı, Özal düşmanlığı, demokratlık adına cılız hareketler, saçma sapan MEŞVERET kararları..

  5- Sosyal medyada CHP’yi destekleyen şakird lakırdıları…

  İlkokul mezunu ve MASON Fethullah Gülen, ne kadar hasta ve islam zararlısıysa,
  ufuksuz, ilkokul mezunu ve “BEN HEP FARKLIYIM” kompleksinden bir türlü kurtulamayan Mehmet Kutlular da o kadar islam zararlısı durumuna düştü maalesef..

  Ayrıca Sanki Risale-Nur’ların basımı, dağıtımı babalarının malıymış gibi tekellerinde tutma hakkını görebiliyorlar kendilerinde.. Kutlular ve yanındaki dalkavuklardan izin almadan Risale’leri ağzınıza bile almanıza katlanamıyorlar.. Babalarının malı gibi TEKEL sanıyorlar kendilerini..

  YILLARCA BU HAREKETİN İÇİNDE BULUNMUŞ birisi olarak bütün bunlara çok çok üzülmekteyim..

  Yazıklar olsun ERDOĞAN ve HÜKÜMET düşmalığı yapanlara.. İslami menfaatler yerine kendi kaprisleriyle hareket edenlere..

  Bu insanların ahiret hayatları BEDDUALI ve KARANLIK.. Allah ıslah etsin.. etmiyorsa KAHRETSİN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir