Gülen'in takiyyede üstüne yok.. 'Kevser' kitabı da çalıntı çıktı

Bediüzzaman Said Nursi'nin Kevser Risalesi’nden esinlenerek isim verdiği ortaya çıkan Gülen, takiyye amaçlı sapkın fetvalar içeren kitabı Kevser'in içindekileri de çalmış...

mehmet-firinci-kevser

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in, kritik kurumlardaki militanlarına yönelik yazdığı takiyye kitabı Kevser’e, Bediüzzaman Said Nursi’nin hayattayken hazırlayıp yayınlamadığı Kevser Risalesi’nden esinlenerek Kevser ismini verdiği ortaya çıktı.

KARAR’a konuşan Bediüzzaman’ın ilk talebelerinden Mehmet Fırıncı, Gülen’in Risale-i Nur’ları bu şekilde çirkin emellerine alet etmesinin ızdırap verici olduğunu söyledi.

BU BİR İHANET ÇETESİ

Gülen’in, adına ‘Kevser’ dediği takiyye kitabının içerisindeki sapkın fetvaların kendisini şoka uğrattığını belirten Fırıncı, “Bunlar hem ayete hem hadise hem bütün İslam’ın mukaddes düsturlarına zıttır. Onun keyfi sözleriyle böyle yapanlar cehennemi hak eder. Tamamen safsata, tamamen İslam dışı bir şey bu. Bu bir hıyanet çetesidir. Bu münafıklardan her şey beklenir” dedi.

gulen-hainiTerörist başı Gülen’in Risale-i Nur’lardan intihal yaptığını tespit ettiğini anlatan Fırıncı, “Kitaplarını inceledim. Sadece okuduğum bir kitabının 20-25 sayfalık kısmında, belki 15 tane Risale-i Nur’dan cümleleri olduğu gibi almış, kendine mal etmiş. İntihalci yani” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz işgal girişimi gecesi kendisini arayanları sokağa çıkmaya teşvik ettiğini, 10 Ağustos’a kadar her akşam demokrasi nöbetine katıldığını belirten Fırıncı, Gülen’in darbe girişimiyle ilgili şunları söyledi: Ayeti kerimeye göre bir insanın haksız yere öldürülmesi, bütün insanlığı öldürmüş gibi bir günahtır. Bir Müslüman, ilim adamı böyle bir şeye nasıl teşebbüs edebilir? Bu ayetler karşısında masum insanları öldürmek, yaralamak, ne biçim katil anlamadım? Bir de İslam’a mal ediyor.