Ana Sayfa»

 • yolcu giriş kamera konumu
 • KAMERA - 1) KAPIKULE YOLCU GİRİŞ Canlı (Polis ve Gümrük Peronları Öncesi)

  Kapikule ENGER EINFÜHRUNG

 • Kapikule Ön Beyan peronları


kapikule-canli-kamera

Kapıkule Gümrük Kapısından yurda giren veya yurt dışına çıkacak yolcu araçları ve Tır araçlarının kuş bakışı görüntüleri artık internetten ve akıllı telefonlardan canlı olarak izlenebiliyor.


Kapıkule entering Turkey Customs gate or going abroad means of passenger vehicles and TR bird's eye view images from the internet and can be viewed live from smart phones.


Kapıkule Einreise in die Türkei Zoll Tor oder ins Ausland zu gehen bedeutet, von Personenkraftwagen und Perspektive Bilder TR Vogels aus dem Internet und können live auf Smartphones angezeigt werden.


Капъкуле въвеждане Турция Митнически врата или пътуване в чужбина означава на пътнически превозни средства и поглед изображения TR птичи от интернет и могат да бъдат гледани на живо от интелигентни телефони.


Kapıkule in Turkiet Tull grind eller resa utomlands innebär av personbilar och TR fågelperspektiv bilder från Internet och kan följas i realtid från smarta telefoner.


Kapikule invoeren van Turkije de douane poort of naar het buitenland betekent van personenauto's en eye view beelden van internet TR vogel en is live te volgen vanaf smartphones.

Avrupa'dan Türkiye'ye nasıl giriş yapılır?

Türkiye'de ilk kez Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğümüze bağlı Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve Pazarkule Gümrük Kapılarına ilişkin istatistikler 2012 yılında web üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır. 2013 yılında ise yine Türkiye'de ilk defa Kapıkule Gümrük sahasından canlı kamera görüntüleri yayınlanmaya başlandı.

Böylece, özellikle yaz aylarında yurda gelen gurbetçilerimiz Avrupa'dan Türkiye'ye seyahat ederken akıllı cep telefonlarından veya yolda konakladıkları tesislerdeki internet olanaklarından faydalanarak Kapıkule'deki yoğunluğu canlı olarak görerek isterlerse diğer kapılarımızı tercih edebilecekler.

 

Kapıkule'de, 10 TEMMUZ 2016'dan itibaren 24 saat içinde gümrük kapısından 36 bin 965 kişi geçiş yaptı ve bir rekora imza atıldı.

 

Geçen yıl 24 saat içinde Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan geçen yolcu sayısı en yüksek 36 bin 167 kişi olarak tespit edilmişti. Geçişlerin yoğun olmasında bayram tatilini yurt dışında geçirenlerin dönmesi ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen yurt dışında yaşayan Türkler'in gelişi etkili oldu.

 

Bir zamanlar 300 otomobille giriş, Kapıkule'yi kilitliyormuş..

Almanya başta olmak üzere Avrupa’da okulların kapanmasıyla girmesiyle birlikte Türkiye’ye tatile gidenler, Kapıkule’de rekora yol açtı. Son 24 saatte 36 bin 965 tatilci, Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yaptı. Bu Türk işçi göçünden bu yana Kapıkule’nin tanık olduğu en büyük kalabalık...

Oysa bir zamanlar Kapıkule’den giriş yapan izinciler, birkaç yüzle sınırlı kalıyordu. Bu durumda bile o zamanlar için çok Kapıkule Sınır kapısında kilitlenmelere neden oluyormuş ve hayret verici bulunarak gazetelerin ilk sayfasında yer alıyormuş...

Hürriyet de 8 Ağustos 1963 tarihli sayısında Kapıkule’deki bu sıradışı gelişmeyi birinci sayfasına taşımış...

kapikule1963

PERSONEL GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞIYORMUŞ!

Hürriyet, ‘Kapıkule hudut karakolu’ndan bir günde 300 araba ile giriş yapan izincilerden şöyle bahsetmiş:

“Gurbetçi Türk işçiler, 200-300 arabalık kafilelerle yıllık izinlerini geçirmek üzere yurdumuza dönmektedirler... Kapıkule gümrüğündeki personel, bu işçi akını karşısında geceli gündüzlü çalışmaktadır... İşçiler otomobillerden başka yakınlarına Avrupa malı çeşitli hediyeler de getirdiklerinden gümrük işleri uzamakta, Kapıkule adeta ana-baba gününü andırmaktadır. Dört günde işçilerin yalnız Kapıkule gümrüğünden geçirdikleri otomobil sayısı 1300’dür...”

 

GURBETÇİYE TAVSİYELER:

Çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımız, okulların da tatil olmasını fırsat bilerek ana vatan Türkiye’ye doğru yola çıkıyor. Aynı anda yola çıkan gurbetçiler, geçiş yaptıkları güzergah üzerinde yoğunluğa neden oluyor. Binlerce kilometrelik yolu kat ederek Türkiye sınırına ulaşan gurbetçiler bazı günlerde gümrüklerin kilitlenmesine yol açıyor.

 

TATİLLERİN; hangi ülkenin hangi eyaletinde, ne zaman başlayacağı yetkililerce izlenmektedir. Dolayısıyla gurbetçilerin ne zaman Türkiye'ye gelecekleri de bilinmektedir.

 

Aynı gün içerisinde ne kadar aracın geleceğini tahmini olarak bellidir. Gurbetçilerin hep aynı anda yola çıkmaları yoğunluğa neden oluyor. Gurbetçiler, Türkiye'ye ulaşmadan önce Almanya, Avusturya, Sırbistan ve Bulgaristan’da ciddi şekilde yoğunluk yaşıyorlar. Bu güzergâhta yorulan gurbetçiler Türkiye'ye ulaştıklarında ise sabırları bitmiş oluyor. Burada geçirdikleri bir dakika onlara bir saat gibi geliyor.

 

Gurbetçilerin aynı anda yola çıkmamaları çok önemlidir. Hep birlikte, ilk 6-8 saatlik grupla yola çıkılmamalıdır. Aralarında bir kaç saatlik kademe olmalıdır. Bu süre onların seyahatini daha kolay ve konforlu hale getirecektir.

 

GURBETÇİME BÜYÜK MÜJDE:

EY GURBETÇİ KARDEŞ! ÜLKENE DÖN.. ÜLKENDE ÇALIŞ..! AB'den kimseye hayır yok..

Parasını getirene bu kez vergi yok

Hükümet, 2008, 2011 ve 2013 yıllarında çıkarılan kanunların ardından yeni bir varlık barışına adım attı.

VERGİ ALINMAYACAK ve DENETLENMEYECEK

TBMM'ye sunulan yeni torba kanun tasarısından, vergisiz varlık barışı düzenlemesi çıktı. Yurtdışındaki para, altın, bono, tahvil, hisse senedi gibi varlıklarını 31 Aralık 2016'ya kadar yurda getirecek şirketlerden veya gerçek kişilerden hiçbir vergi alınmayacak, bu paradan dolayı denetim yapılmayacak. Hükümet, 2008, 2011 ve 2013 yıllarında da varlık barışı kanunu çıkarmıştı.

RAHATLIKLA TÜRKİYE'YE GELEBİLİRSİNİZ..

Daha önceki varlık barışında yüzde 2 oranında vergi ödeme koşulu bulunuyordu. Bu kez önceki kanunlardan farklı olarak varlık barışı sırasında vergi alınmayacak. Türkiye'de yaşayan, işletmesi, şirketi olan ama farklı nedenlerle yurtdışında da varlıkları bulunan kişiler bu varlıklarını rahatlıkla Türkiye'ye getirebilecekler.

VERGİ DAİRESİNE değil, DOĞRUDAN BANKAYA BİLDİRİM

Düzenleme uyarınca, gerçek kişi ya da şirketler, yurtdışında bulunan para, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarını Türkiye'ye getirmek istediklerini 31 Aralık 2016'ya kadar Türkiye'deki bir banka ya da aracı kuruma bildirecek. Önceki varlık barışlarında bildirimler vergi dairesine yapılıyordu. Bu kez doğrudan bankaya bildirimde bulunulacak. Parasını da yıl sonuna kadar getirebilecek. Yurtdışındaki alacaklarına ya da taşınmazlarına ilişkin yıl sonuna kadar bildirimde bulunanlara da bunun karşılığını getirmek için bir yıllık süre tanınacak.

SERMAYEYE EKLEME ZORUNLULUĞU YOK.. ÖZGÜRSÜNÜZ..

Ayrıca bu kez şirketlerin yurtdışından getirilen paralarının sermayeye eklenmesi zorunluluğu olmayacak. Şirket sahibi isterse bu parayı bankaya mevduat olarak yatırabilecek, bina alabilecek, başka şirket kurabilecek. İsterse yeniden yurtdışına çıkartabilecek.

PARANIZI BAŞKASI ADINA DA GETİRİLEBİLECEKSİNİZ..

Para ülkeye başka kişi adına da getirilebilecek. Bu durumda Veraset ve İntikal Vergisi de istenmeyecek.

Tasarı hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, önceki düzenlemelerde yurtdışından varlık getirildiğinde beyan edilen varlığın değerinin yüzde 2'si kadar vergi ödendiğini anımsattı. Ağbal, "Yeni düzenlemede herhangi bir vergi ödemeyecek. Burada esas olan kişinin yurtdışındaki varlığını Türkiye'ye getirmiş olması. Buradan vergi toplayalım, vergi geliri oluşturalım gibi bir düşüncemiz yok. Amacımız ekonominin kaynak ihtiyacının değerlendirilmesi. Bakan Ağbal, ayrıca şirketlerin yurtdışındaki kredi borçlarının yine yurtdışındaki varlıklarıyla kapatılabileceğini bildirdi.

Bitsin GURBET.. Bitsin HASRET.. İşçilikten Patronluğa
(ekonobil.com altta YORUMUNUZU bekliyor)

HAMBURG Havalimanı CANLI

BENZER GURBETÇİ HABERLERİ

LÜTFEN aşağıda YORUM yazarak yoldakilere YARDIMCI OLUNUZ...

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI KAMERA Yayını” üzerine 134 düşünce

 1. Resmi YokUsta

  hiç bir işe yaramaz yaratıklar orda toplanmışlar kapılarda güneşin altında saatlerce bekleyen çoluk çocuk umurlarındamı geçen pazartesi ben 5 saat bekledim ne bir tuvalet ne bir lavobo nede bir bardak su alabilecek bir yer vardı beklerken telefon ettim ilgileniyotlarmış ve dediği laf kapıkulenin her zaman böyle olduğunu biliyormuşuz yinede geliyormuşuz Allah onları bildiği gibi yapsız vasıfsız işe yaramaz insanlar Allah ordan geçen tüm gurbetçilere sabır versin

 2. Resmi YokKuzeyli

  Nedense Bu olaylar her sene yasaniyor, hic bir degisiklik yok! Sayin yetkililer bu saatte kadar bizim buyuklerimiz bu cileyi cekti ve seslerini duyan olmadi. Bizler 1ci 2ci 3cu nesil olmamiza ragmen halen bu reziligi yasatiyorsunuz bravo. TC. olarak agirlinizi koysaniz da bu cilleleri yasatmasaniz. Bu yurt disina keyfi icin gitmemis bizim dedelerimiz. Vatani icin doviz getirmis. Bunun bedeli bu mu? Yurt disindakiler Turkiyede yabanci.. kabul edilmiyoruz.. Yurt disinda Turkuz kabul edilmiyoruz. Biz bir Masa olmusuz anladigim kadar. Hic mi bu yurt disindaki yasiyanlarin soz hakki YOK!
  Insafli olun sizlerde onlarin TiRCILARINa Vatandaslarina yasatin, 2 gun bekletin, bu bulgar neci? karni doymayan toplum. Sinir kapilarina dusen anlar halimizi. Bizim gunahimiz ne? bu cocuklarimizin gunahi ne? yazik degil mi?

  VATANIM DEYIP GUN KAYBETMEDEN GELMEK ISTIYORUZ ELIMIZDEN GELSE DAHA UZUN KALMAYI ISTIYORUZ NE YAZIK, REZILLIKLE GIRIS REZILIKLE DONUS..

 3. Resmi YokAykan

  Slm Arkadaslar Bugün Hamburga evime vardim ve dünn 10 Saat kapikulede bekledim.. Bulgar cok bekletiyor ve Sallana Sallana keyfine arama yapiyor yollar cok Dolu herkez Hafta sonuna denkliyor Hafta arasi cikin. Dünn sadece Kapida 5-6 km kuyruk olustu Baska kapilara yönelin veya sali carsamba cikin Bundan Sonra bu Bana ders Oldu cünki..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir