Ana Sayfa » 

Kaynak: TRAKYA GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ WEB Sitesi
 • yolcu giriş kamera konumu
 • KAMERA - 1) KAPIKULE YOLCU GİRİŞ Canlı (Polis ve Gümrük Peronları Öncesi)

  Kapikule ENGER EINFÜHRUNGkapikule-canli-kamera

Kapıkule Gümrük Kapısından yurda giren veya yurt dışına çıkacak yolcu araçları ve Tır araçlarının kuş bakışı görüntüleri artık internetten ve akıllı telefonlardan canlı olarak izlenebiliyor.


Kapıkule entering Turkey Customs gate or going abroad means of passenger vehicles and TR bird's eye view images from the internet and can be viewed live from smart phones.


Kapıkule Einreise in die Türkei Zoll Tor oder ins Ausland zu gehen bedeutet, von Personenkraftwagen und Perspektive Bilder TR Vogels aus dem Internet und können live auf Smartphones angezeigt werden.


Капъкуле въвеждане Турция Митнически врата или пътуване в чужбина означава на пътнически превозни средства и поглед изображения TR птичи от интернет и могат да бъдат гледани на живо от интелигентни телефони.


Kapıkule in Turkiet Tull grind eller resa utomlands innebär av personbilar och TR fågelperspektiv bilder från Internet och kan följas i realtid från smarta telefoner.


Kapikule invoeren van Turkije de douane poort of naar het buitenland betekent van personenauto's en eye view beelden van internet TR vogel en is live te volgen vanaf smartphones.

Avrupa'dan Türkiye'ye nasıl giriş yapılır?

Türkiye'de ilk kez Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğümüze bağlı Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve Pazarkule Gümrük Kapılarına ilişkin istatistikler 2012 yılında web üzerinden yayınlanmaya başlanmıştır. 2013 yılında ise yine Türkiye'de ilk defa Kapıkule Gümrük sahasından canlı kamera görüntüleri yayınlanmaya başlandı.

Böylece, özellikle yaz aylarında yurda gelen gurbetçilerimiz Avrupa'dan Türkiye'ye seyahat ederken akıllı cep telefonlarından veya yolda konakladıkları tesislerdeki internet olanaklarından faydalanarak Kapıkule'deki yoğunluğu canlı olarak görerek isterlerse diğer kapılarımızı tercih edebilecekler.

 

GURBETÇİYE TAVSİYELER:

Çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayan milyonlarca vatandaşımız, okulların da tatil olmasını fırsat bilerek ana vatan Türkiye’ye doğru yola çıkıyor. Aynı anda yola çıkan gurbetçiler, geçiş yaptıkları güzergah üzerinde yoğunluğa neden oluyor. Binlerce kilometrelik yolu kat ederek Türkiye sınırına ulaşan gurbetçiler bazı günlerde gümrüklerin kilitlenmesine yol açıyor.

 

TATİLLERİN; hangi ülkenin hangi eyaletinde, ne zaman başlayacağı yetkililerce izlenmektedir. Dolayısıyla gurbetçilerin ne zaman Türkiye'ye gelecekleri de bilinmektedir.

 

Aynı gün içerisinde ne kadar aracın geleceğini tahmini olarak bellidir. Gurbetçilerin hep aynı anda yola çıkmaları yoğunluğa neden oluyor. Gurbetçiler, Türkiye'ye ulaşmadan önce Almanya, Avusturya, Sırbistan ve Bulgaristan’da ciddi şekilde yoğunluk yaşıyorlar. Bu güzergâhta yorulan gurbetçiler Türkiye'ye ulaştıklarında ise sabırları bitmiş oluyor. Burada geçirdikleri bir dakika onlara bir saat gibi geliyor.

 

Gurbetçilerin aynı anda yola çıkmamaları çok önemlidir. Hep birlikte, ilk 6-8 saatlik grupla yola çıkılmamalıdır. Aralarında bir kaç saatlik kademe olmalıdır. Bu süre onların seyahatini daha kolay ve konforlu hale getirecektir.

 

HAMBURG Havalimanı CANLI

BENZER GURBETÇİ HABERLERİ

LÜTFEN aşağıda YORUM yazarak yoldakilere YARDIMCI OLUNUZ...

KAPIKULE Sınır Kapısı CANLI kamera YAYINI” üzerine 113 düşünce

 1. Resmi YokHaci

  Selam butun gurbetci lere Yol berbat
  Saat 12 de pazarkule Tr geldim su an saat 17 daha 3 saatlik yolum var kapi ya gelmeyin istanbulu gezin ayin 1 inde cikin

 2. Resmi YokErsoy

  Benim tavsiyem hamzabeyliden girin romanya uzerinden gelin hamzabeyli amsterdam 2600 km 33 saate geldim yollar bos gumrukte takilma hic yasamadim

 3. Resmi YokCihan

  Slm arkadaslar Hayirli yolculuklar Herkeze..

  Ben BERLIN’e vardim size bir arakadas tavsiyesinde bulunayım..

  HAFTA SONU CIKMAYIN.. 12 saat MACAR sinir kapisinda bekledik ve 6 saat BULGAR TURKIYE..

  Macar cok uzun sureli ARAMA yapıyor ve uzun kuyruk var. MACAR’da TOMPA KAPISINI kulanmanizi tavsiye Ederim..

  Arkadaslar bu Siteyi takip edin.. Kapikule sinir kapisi cok doluysa EDIRNE’ye donun ve PAZARKULE giris yunana Kastanies kasabasindan geciriyor.. Ordan 4-5 km Sonra ORMENIO KAPISI. Bulgar’a girin.. 20 km silivrengrad cikin.. 30 dakada giris yapiliyor bulgara.. Cok kolay.. Sadece tabela takip edin.. 30 dakikada BULGAR giriliyor..

  Bir Tavsiye Sadece.. HaYirli yolculuklar herkeze

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir