Zaman gazetesine AYVA; Kayyumlar polis eşliğinde yola çıktı

Zaman Gazetesi çalışanları da kayyum haberini doğruladı.

zaman gazetesine kayyum atandi; kayyumlar polis esliginde yola cikti

Bir süredir kayyum atanacağı yönünde hakkında haberler çıkan Zaman gazetesine kayyum atandı. Kayyumların yönetimi devralmak üzere polis eşliğinde gazeteye doğru yola çıktığı öğrenildi.

Twitter fenomeni Fuat Avni dün akşam yaptığı paylaşımda, Zaman Gazetesi'ne kayyım atanması için talimat verildiğini iddia etmişti.

Zaman Gazetesi çalışanları da kayyum haberini doğruladı. Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Sevgi Akarçeşme, Periscope'tan yaptıkları canlı yayında, "Belki bugün son gazetemizi çıkaracağız" dedi.

Metiner: "Zaman'a el konmasını yürekten alkışlıyorum, destekliyorum"

Siyaset / Metiner: Zaman'a el konmasını yürekten alkışlıyorum, destekliyorum"Onlar konuşacak diye biz doğru bildiğimizi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz"

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Zaman gazetesine kayyum atanmasıyla ilgili olarak "FETÖ’yle de, medyadaki uzantılarıyla da, iş dünyasındaki uzantılarıyla hukuk içinde mücadeleye devam edeceğiz" dedi. Metiner, "Yürekten alkışlıyorum, destekliyorum" diye konuştu.

Kanal 24'e bağlanan Mehmet Metiner, şunları söyledi:

Bunlar tıynetlerine uygun bir biçimde efendilerinden aldıkları talimatla konuşacaklar. Onlar konuşacak diye biz doğru bildiğimizi yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. FETÖ’yle de, medyadaki uzantılarıyla da, iş dünyasındaki uzantılarıyla hukuk içinde mücadeleye devam edeceğiz.

Kayseri’deki savcılığı tebrik ediyorum, FETÖ’nün Kayseri’deki ayağına yönelik başarılı bir operasyon düzenleniyor. Bir terör örgütünün uzantılarıyla mücadele ediliyor.

Yürekten alkışlıyorum, destekliyorum.

Her attığı tweet olay olan Fuat Avni, Zaman Gazetesi'ne atanan kayyumu da bildi.

Fuat Avni, mahkemenin Zaman Gazetesi’ne kayyum atayacağını Twitter’dan duyurmuştu.

Avni son yaptığı paylaşımda, Zaman Gazetesi’ne kayyum atanması için talimat verildiğini belirterek, şöyle yazmıştı;

“1. F…t, ‘Ortalık iyice karışır’ derken yeni bir kumpasın sinyalini verdi. Başkanlığı eleştirecek medyaya tahammülü yok.

2. Parti içindeki muhalif seslere kimse yer vermesin ve kimse kendisine muhalefet yapmasın diye Zaman Gazetesi’ni zapt etme talimatını verdi

3. Zaman’a el koyabilecek hukuki altyapı yok diyenleri, ‘Ne hukukundan bahsediyorsunuz’ diye azarladı.

4. AYM’nin Can Dündar ile Erdem Gül’ü serbest bıraktırmasının intikamını alıyor. Yargıdaki adamlara talimat gitti.

5. Savcı Fuzuli Aydoğdu ile 6. Sulh Ceza Hakimliği ayarlandı. Mahkemeden Zaman Gazetesi’ne kayyım atanması kararı aldırdılar.

6. El koyma işlemi esnasında karşı koyma olursa, polise bunu sert bir şekilde bastırması söylenecek. Herkesi sindirmek niyetinde.”

Zaman’a kayyum atanması yılın en güzel haberi; binaya girilmeli son sayıya izin verilmemeli!

Siyaset / Zaman’a kayyum atanması yılın en güzel haberi; binaya girilmeli son sayıya izin verilmemeli!Fatih Tezcan: Millet tehditlerinizden tiksiniyor artık, terk edin bu vatanı!

Hükümete yakınlığıyla bilinen analizmerkezi.com'un yayın yönetmeni ‘gazeteci’ Fatih Tezcan, Zaman gazetesine kayyum atanmasını “yılın en güzel haberi” olarak karşıladı ve gazete çalışanlarının ‘son sayımızı çıkaracağız’ sözleri üzerine “Müsaade edilmemelidir! Timlerin binaya sevki ve girişi zorunluluktur” dedi.

Tezcan’ın Twitter üzerinden paylaştığı mesajlar şöyle:

Yılın en güzel haberi: İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Fethullahçı Terör Örgütü unsuru Zaman'a kayyum atanmasına karar verdi! @zamancomtr

— Fatih Tezcan (@fatihtezcan) 4 Mart 2016

MİLLET TEHDİTLERİNİZDEN TİKSİNİYOR ARTIK!

TERKEDİN BU VATANI!

ASRIN MÜNAFIĞI'NIN YANINA GİDİN!@zamancomtr pic.twitter.com/kYY2qrFMtQ

— Fatih Tezcan (@fatihtezcan) 4 Mart 2016

Hadi Boydaklar! Hadi Zaman!
Hadi şimdi Gül gibi AYM'nize gidin ağlayın kurtarsın sizi!@zamancomtr @Boydak_Kurumsalpic.twitter.com/3mYijyyNTg

— Fatih Tezcan (@fatihtezcan) 4 Mart 2016

Yenibosna'daki Zaman binasının önünden geçen arkadaşlardan ricam: Sesini açar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir