Yunanistan’dan Türkiye'ye büyük jest

Türkiye’den Yunanistan’a özel araçları ile gidecek olanlara uluslararası ehliyet alma zorunluluğu kalkıyor.

yunanistan%e2%80%99dan onemli turkiye hamlesiEkonomik sıkıntılarla uzun süredir boğuşan Yunanistan, turizm gelirlerini yükseltmek için elinden geleni yapıyor.

Türkiye’den Yunanistan’a özel araçları ile gidecek olanlara uluslararası ehliyet alma zorunluluğu 1 Ocak 2015 itibariyle kalkıyor. Böylelikle Türk sürücülerin ehliyetleri Yunanistan’da geçerli olacak. Yeni uygulama ile Yunanistan’a gidecek sürücüler yıllık olarak ödedikleri 373 TL olan uluslararası ehliyet edinme zorunluluğundan kurtulmuş olacak. Bu duruma ise Yunanistan’ı ziyaret eden sürücüler seviniyor.

Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a arabası ile çıkmak isteyen Tonguç Başaran, “Türk ehliyetlerinin Yunanistan’da geçerli olması bizim için çok iyi olacak. Özellikle TIR şoförleri çok zor durumda kalıyordu. Sürekli ehliyet parası vermek bizi de zor durumda bırakıyordu” ifadelerini kaydetti.

Yunanistan’a akraba ziyaretine giden Bayram Mustafa ise, “Türk ehliyetleri ile Yunanistan’da gezebilmek bizim için çok güzel. Uluslararası ehliyet edinme zorunluluğundan kurtulmuş olmamız bizim için sevindirici bir haber dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir