Yiğit Bulut'a yeni görev

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Türk Telekom'a yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

iste yigit bulut'un yeni gorevi

Türk Telekom tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada haber doğrulandı ve Bulut'un Yönetim Kurulu üyesi olduğu duyuruldu.

İşte Türk Telekom tarafından KAP'a yapılan atama açıklaması:

"Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinden Adnan Çelik'in istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu'nun 363. maddesine göre, Yönetim Kurulu'nun kalan görev süresi boyunca görev yapmak ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul'un onayına sunulmak üzere; Yiğit Bulut'un gerçek kişi Yönetim Kurulu Üyesi sıfatı ile Şirketimiz Yönetim Kurulu'na Bağımsız Üye olarak atanmasına karar verilmiştir.

Yiğit Bulut kimdir?

1972'de doğdu. Başbakanlık Başdanışmanı, Ekonomist, Finans analisti, Bankacı, Gazeteci, köşe yazarı.

Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan, Referans ve Haberturk gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre, Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2009-2012 dönemleri arasında HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği, Bloomberg TR'de ekonomi yorumculuğu ve Gazete HaberTürk'te köşeyazarlığı yapmıştır. 2012-2013 dönemleri arasında 24 TV'de Genel Yayın Yönetmenliği ve Star Gazetesi'nde köşeyazarlığı yapmıştır. 2009'da HaberTürk TV'de başlattığı "Sansürsüz" adlı tartışma programını, 24 TV'de sunmaya devam etmiştir.

Temmuz 2013'te Başbakan Başdanışmanlığı'na atanmıştır. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans çalışmaları yapmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir."

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *