Yeni iPad görücüye çıkıyor

İkinci çeyrekte iPad satışları 19.5 milyondan 14.6 milyon adete düşmüştü.

Yeni iPad görücüye çıkıyor

Apple, tablet pazarında artan rakiplerine karşı son atağını 22 Kasım'da yapmayı planlıyor. Şirket planları hakkında bilir bir kişi, iPad serisinin yeni modelinin 22 Kasım'da gerçekleştireceği bir organizasyonla görücüye çıkaracağını ifade etti.

Plan henüz resmiyet kazanmadığı için isminin açıklanmasını istemeyen Apple çalışanı, yeni iPad'in iPad mini'den de küçük olarak 9.7 inç ekran genişliğinde tasarlandığını ifade etti. Alınan bilgiye göre Apple bu tarihte ayrıca, Mac kişisel bilgisayar işletim sistemi olan Maverics'i ve Mac Pro PC.'yi de tanıtacak.

İki yeni iPhone modelinin piyasaya sürülmesinden 1 ay sonra gerçekleşecek organizasyonda, daha büyük olan iPad'in özellikleri değiştirilerek daha ince bir tasarımla piyasaya sürülecek.

Organizasyon hakkındaki rapor Çarşamba günü, erken saatlerde AllThingsD tarafından yayınlandı. Apple'ın basın sözcüsü Trudy Muller konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Yeni iPad'in yokluğunda, bastırılan talep etkisi ile yılın ikinci çeyreğinde tablet pazarında düşüş kaydedildi. Global tablet satışları yüzde 9,7 düşerek 45,1 milyon olarak gerçekleşti. IDC araştırma raporuna göre pazarda iPad'in payı 14.6 milyon adet olarak gerçekleşti. İlk çeyrekte 19.5 adet iPad satılmıştı.