Yazıcıoğlu'nun damadı Ak Parti İstanbul adayı

BBP'nin helikopter kazasında hayatını kaybeden lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun damadı Mustafa Afşin Yazıcıoğlu Ak Parti'den aday gösterildi.

yazicioglu'nun damadi ak parti istanbul adayiBüyük Birlik Partisi'nin merhum genel BaşkanıMuhsin Yazıcıoğlu'nun damadı Mustafa Afşin Yazıcıoğlu'nun AK Parti'den aday adayı olduğu iddia edilmişti. Ancak, 2013 yılında Yazıcıoğlu'nun kızı Firuze Yazıcıoğlu ile hayatını birleştiren Mustafa Afşin Yazıcıoğlu'nun adaylık başvurusu yapmadığı açıklanmıştı.

BAŞBAKANLIKTAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

2009 yılında helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun damadı Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, AK Parti'den aday aday olacağına ilişkin iddilara üzerine açıklama yapmış, şu ifadeleri kullanmıştı;

"2015 genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak için T.C. Başbakanlığındaki görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Kurumuma vermiş olduğum istifa dilekçemde hangi partiden ve hangi ilde aday olduğuma dair herhangi bir muhteva bulunmadığı gibi; Herhangi bir partiden ve herhangi bir il için aday adaylığı başvurum söz konusu değildir."

İSTANBUL'DAN ADAY

Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, 2015 Genel Seçimleri'nde Ak Parti'den İstanbul 3. Bölge 11. sıradan aday gösterildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *