Yatırımcılara kritik uyarı

ABD piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın seyrederken uzmanlar yatırımcılara dikkatli olmayı öneriyor

yatirimcilara kritik uyariMilyarder yatırımcı David Einhorn yakın zamanda yaptığı açıklamasında elindeki yüksek momentumlu hisseleri açığa sattığını söyledi. Einhorn sattığı hisselerin genellikle teknoloji hisseleri olduğu söyledi.

Aynı zamanda Street Authority isimli web sitesi Twitter, TripAdvisor ve Zillow’u satmak veya açığa satmak için önerdi. Forbes’de bir başka yüksek momentumlu hissenin üzerinde durdu. GW Pharmaceuticals hisselerinin dalışa geçeceğini önceden tahmin eden Forbes ayrıca Twitter, Splunk, Yelp ve FireEye hisselerinin de düşeceğini tahmin ettiğini söyledi.

CNBC yorumcusu Bob Pisani ise Groupon, Facebook, LinkedIn ve Netflix gibi devlerin artık gülünç rakamlarla alınıp satıldığının unutulmaması gerektiğinin altını çiziyor. Pisani ayrıca geçen seneki büyümenin yarısının kazanç artışından değil çok katlı genişlemeden kaynaklandığını hatırlatarak “yatırımcılar artı değer oluştuğuna inandığı zaman çok katlı genişleme oluşuyor. Yüksek momentumlu hisselerde ise bu katlar her zaman saçmalıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir