Williams: Çin endişe yaratıyor

San Francisco FED Başkanı John Williams Çin'de balon işaretlerinden endişe edildiğini belirtti.

Williams:  Çin endişe yaratıyor

San Francisco FED Başkanı JohnWilliams, Çin'in finans piyasasında, özellikle de kredi sektöründe bir balon oluşumuna yönelik endişelerini dile getirdi.Williams yaptığı açıklamada, Çin'in sorun yaşama riskini azaltmak için yurtiçi tüketimini artırmasına ihtiyaç olduğunu belirtti. 
   
Williams yaptığı açıklamada, "Çin'in en fazla ihtiyaç duyduğu şey, finans sektörünü reforme etmek ve daha fazla tüketici harcaması.ABD ise gelirleri ile yaşamayı öğrenmek için daha fazla şey yapmalı"diye konuştu. 

JohnWilliams, FED'in aylık 85 milyar Dolar tutarındaki tahvil alımının hızını ne zaman azaltabileceği konusunda bir zaman, tarih belirlenmediğini, tahvil alımlarının kaderinin ekonominin nasıl performans göstereceğine balğı olduğunu söyledi. William ayrıca, FED'in para politikası kararlarını politik faktörler olmadan alması gerektiğini vurguladı. 
   
ABD ekonomisinin büyümeye devam etmesini ve ciddi sayıda istihdam artışı yakalamasını beklediğini belirten Willams, bunun sonucu olarak işsizliğin gelecek yıl ve 2015'de azalacağını öngördüğünü söyledi.Williams ayrıca, oldukça düşük olan enflasyonun zaman içinde yüzde 2 hedefine doğru hareket edeceğine inandığını da belirtti. 
   
Williams, FED'in para politikasında normalleşmenin yavaş yavaş olacağını da vurguladı. 
   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir