Vatanın has evladı kürtlerden dinsiz ve hain kürtlere 3 dilde mesaj

Bingöl'de sivil toplum örgütleri yaşanan terör olaylarına Türkçe, Kürtçe ve Zazaca 'yeter artık' mesajı verdi.

terore uc dilde yeter artik mesaji

Bölgede yaşanan terör olaylarını kınamak ve birlik mesajı vermek amacıyla Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu öncülüğünde 50'dan fazla sivil toplum örgütü bir araya geldi.

Toplantıda asılan pankartlarda

  1. Türkçe,
  2. Kürtçe ve
  3. Zazaca

olarak 3 dilde 'yeter artık' mesajı verildi. Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen, bölgede son dönemlerde artan terör olaylarına tepki göstererek, şunları söyledi:

"Son zamanlarda Diyarbakır Sur başta olmak üzere bazı il ve ilçelerimizde vatandaşımızın hayatını yaşatmaz hale getiren vatandaşımıza her türlü işkenceyi zulmü reva gören, vatandaşın evlerine kadar girerek vatandaşımızın mahremini çiğneyen terör örgütü mensuplarına dur demek için 'yeter artık, hın bes, edi bese' sloganını haykırmak için toplanmış bulunmaktayız. Bugün burada teröre dur demek, şiddete dur demek, dini mabetlerimiz olan camilerimizi yakanlara dur demek, çocuklarımızın geleceği olan okulları yakanlara dur demek, sağlık çalışanlarımıza saldıranlara, ambulansları yakanlara karşı dur demek için, esnafımıza zorla kepenk kapattıranlara karşı dur demek için, her türlü teröre şiddete dur demek yeter artık demek için buradayız.

Çanakkale'de Türk, Kürt, Zaza beraber kurduğumuz bu güzel vatanımızı özerklik, öz yönetim adı altında bölmeye parçalamaya, bizi bir birimizden ayırmaya çalışanlara karşı yeter artık demek buradayız. Sözde bizi temsil ettiğini söyleyen fakat özgür iradesini PKK'nın eline kaptıran ve yaptıklarıyla söyledikleriyle en büyük zararı bizlere verenlere karşı yeter artık demek için buradayız."

"SUR'DA FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde de bir araya gelip teröre karşı birlik mesajını vereceklerini belirten Sözen, "İnşallah bugün bizim burada toplanmamız, bölge için bir milat olacak. Bizim öncülüğümüzde Doğu ve Güneydoğu'nun bütün illerinde bu faaliyetleri Allah izin verirse hep beraber yapacağız.

Allah izin verirse, önümüzdeki günlerde Sur'a gidip yakılan Kurşunlu Cami'sinde, yakılan diğer camilerde, yakılan diğer okulların önlerinde teröre tepkimizi hep bir ağızdan dile getireceğiz" diye konuştu.

Açıklama, sivil toplum örgütleri ve şehit aileleri için verilen yemeğin ardından sona erdi.

****** EK olarak MEZAR HABERİ *******

Müslümanın mezar yönüyle PKK'lıların yönleri farklı

PKK örgütü, çatışmalarda öldürülen PKK teröristlerinin leşlerini, eğer mezar yaptılarsa böyle gömüyor..

İslam karşıtlığı bilinen PKK'lı terörist leşleri, müslümanlardan farklı bir yönde gömülüyor. Mezar taşlarında güneş sembolü ve REVİYA ROJE (Güneşe doğru) yazıyor.

Teröristlere orucu, namazı yasaklayıp, onları Zerdüştlük dinine yönlendiren PKK, son olarak İsveç'te ateşe tapılan Zerdüştlük Tapınağı açmıştı.

Kürtçe REVİYA ROJE ne demek?

Şimdi de PKK'lı teröristlerin, Müslümanlardan farklı bir yönde gömüldüğü ortaya çıktı. İşte bu şok gerçeği tüm çıplaklığı ile ortaya koyan o kare...

pkk-mezari

Fotoğraf, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki mezarlığa ait. PKK'lı teröristlere ait mezarlıktaki iki mezarın yönü diğerlerinden çok ama çok farklı.

1989'da güvenlik güçleri ile girilen çatışmada ölü ele geçirilen “Hacer” kod adlı PKK'lı Behiye Yasit ile Sanya Uran'ın Cizre Mezarlığı'nda, başları “Güneş”e çevrili bir şekilde gömülü oldukları görülüyor.

MEZAR TAŞINDA “GÜNEŞ” SEMBOLÜ

Teröristlerin mezar taşlarındaki “güneş” sembolü de dikkat çekiyor. Mezar taşlarında, Müslüman mezarlarından farklı olarak “El Fatiha” ifadesi yerinde “REVİYA ROJE” yani Güneşe doğru yazısı yer alıyor

MÜSLÜMANLARIN BAŞI DOĞU’YA, YÜZÜ KIBLEYE

Müslüman mezarları geleneksel olarak, Batı'dan Doğu'ya doğru hazırlanıyor ve cenazenin yüzü kıbleye çevrilerek defnediliyor. Hıristiyan ve Musevi mezarlarında ise mezar Kuzey-Güney doğrultusunda kazılıp cenazenin yüzü batıya çevriliyor.

Mezar taşına "EL FATİHA" yazıp cenazesini öyle defneden Müslüman kürt kardeşlerimize ne muıtlu.

Kaynak : DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir