Vatandaşın ısrarla GERİ GELSİN dediği idamı getirmeyen kaybeder

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Meclis Genel Kurulu'nda muhalefet partilerine idam cezaları hakkında çağrıda bulundu.

kurtulmus'tan tbmm'ye 'idam' cagrisi

Mecliste Deniz Gezmiş'in doğum yıldönümü nedeniyle gündeme getirilmesi üzerine muhalefet partilerine bir teklifte bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bütün idam cezalarının hukuki altyapısının kaldırılabileceğini söyledi.

Kurtulmuş, ''Hala TBMM'nin üzerinde Türkiye'deki idam cezaları bir kara leke olarak duruyor. Geçmişte bu idam cezalarına kim imza atmışsa atmış ama sonuçta bugün Türkiye'de bir Meclis var.

Gerçekten Adnan Menderes'in idam cezasından rahatsızsak, 12 Eylül'deki idam cezalarından rahatsızsak, Deniz Gezmiş'in idam cezasından rahatsızsak haydi buyurun dört parti burada, Meclis olarak bütün idam cezalarının bütün hukuki altyapısını kaldıralım ve Türkiye'nin demokratikleşmesi konusunda büyük bir adamı atalım'' dedi.

İdamlar üzerinden muhalefet yapmayı doğru bulmadığını kaydeden Kurtulmuş, teklifini yineleyerek, ''Bu teklifi bir kere daha söylüyorum. Türkiye'de Adnan Menderes'in de diğer idam cezalarının da hepsi Türkiye'nin hukuk sistemi bakımından önemli parametrelerdir, bu Meclis isterse bunu ortadan kaldırabilir'' açıklamasında bulundu.

5 thoughts on “Vatandaşın ısrarla GERİ GELSİN dediği idamı getirmeyen kaybeder

 1. Resmi YokCeylan Gümüş

  Menderesin idamı siyasidir ve uluslararası entrikalarla doludur..

  Deniz Gezmişin idamı da Menderese karşılık yapılmış bir İNTİKAM idamıdır ve nispeden o da siyasi bir idamdır.

  Bu idamlarla günümüzdeki İDAMI hakedenleri karıştırmayalım.

  Minibüsle evine dönerken kaçırılıp tecavüz edilen ve vahşice öldürülen bir kız hepimizin kızı gibidir ve İDAMI çoktan haketmiştir..

  Bir belediye otobüsüne molotof atıp içindeki bir lise öğrencisi kızı cayır cayır yakan cani asla YAŞAMAMALIDIR..

  Yüzüne kırmızı paçavrayla maskeleyip, SAVCIYI makam odasında şehit eden orospu çocuklarının ve kalıntılarının İNSAN HAKKI falan olamaz.. derhal idam edilmelidir..

  Üstünde yaşayıp VATAN bildiğimiz topraklara saldıran, ihanet eden, devlet sırlarını İsraile satan, ASKERE – POLİSE bilerek kurşun sıkan, devlete kafa tutmak için bebek öldüren birisi ORTAK NOKTAMIZ olan VATANIMIZA saldırmıştır ve asla YAŞAMAMALIDIR..

  Üstte saydığım olaylara tepki göstermek ve İDAMI istemek için sağcı solcu olmak bir şey değiştirmez. Bu tür olayları yapanlar herkesin canını yakmaktadır ve İDAM, halk olarak ortak talebimizdir.

  Sn Numan Kurtulmuş, fanatik bir bir AK PARTİLİ olan beni şok etti.. şiddetle kınıyorum.. protesto ediyorum..

  Halka rağmen halk için idare tarzı, kara bir leke olarak tarihin sayfalarına gömüldü. Bu kafayla giderseniz bu millet sizi sandığa gömer.. Başta ben… BİRAZ DERS ALSANIZ iyi olur.

  Saygılarımla..

  Reply
 2. Resmi YokABD Murat

  America da elektrikli sandalye iyi ki var.

  Ev sahibi tabaklari kirinca “HAYROLSUN.. NAZAR VARDI GITTI” denir.
  Tabakları kiran hizmetciyse “GOZUN KOR MU KALIN KAFALI” olur.

  Dis guclerin oyununa geldi Ecevit Bahceli ve Mesut denen adamlar. APO’yu asamadılar.. Daha dogrusu astırtmayip basimiza bela ettiler.

  Siz bari GAZA gelmeyin be akp’liler..

  IDAM Turkiyeye lazim. hem de bu gun daha cok lazim. İhanet siradan bir olay haline geldi. gaza gelmeyin

  Reply
 3. Resmi YokYASEMİN

  vatandaş idam gelsin teröristler idam edilsin diyor siz hala idamın kökünü kurutalım diyorsunuz.
  adam hem tecavüz edecek hem öldürecek. bir de insan hakkı falan olacak.

  uyuma AK Parti.

  Reply
 4. Resmi YokYASEMİN

  Bu ak partinin milletvekilleri uyuyor mu? önce millete bir kulak verin sonra idam konusunda ahkam kesin.

  Reply
 5. Resmi YokSinan Gökova

  İdam geri gelsin ki masum halkı katleden bir TERÖRİST için insan haklarından bahsedilmemelidir.. Her kim olursa olsun ibreti alem için idam edilmeli.. Eğer AKPARTİ böyle bir yanlışa düşerse yemin ederim ki verdiklerimi helal etmem ve asla bir daha oy vermem..

  Reply