Varlık şirketleri, tüm dünyada altın çağını yaşayacak

Barclays Capital Eski Başkanı Hans-Joerg Rudloff, dünya varlık şirketlerinin altın çağını yaşayacağını söyledi.

varlik sirketleri altin cagini yasayacakBarclays Capital Eski Başkanı Hans-Joerg Rudloff, dünya varlık şirketlerinin 10 yıllık büyümeye hazırlandığını belirtti.

Yatırım bankacılığının geleceğinin parlak olduğunu savunan Rudloff, sektörün altın on yıl geçireceğini dile getirdi.

Rudloff, varlık yönetim şirketlerinin, finansal krizin tekrarını önlemek için hazırlanan sıkı kurallara adaptasyonu sağladıktan sonra sermayenin büyüme ihtiyacının karları yukarı taşıyacağını ifade etti.

Barclays Eski Başkanı, Bloomberg'e yaptığı açıklamada, ''Şirketin parasıyla işlem yapmakla ilgili değil, sermaye tahsisi ve türev araçları kapsayan her türlü varlığı aracılar yoluyla oluşturma, dağıtmayla ilgili'' diye konuştu.

Rudloff, Regülasyonla kısıtlanan Wall Street şirketlerinin, sabit getirili işlemlerde düşüş yaşadığını dile getirdi. Rudloff, ''FICC'de yeni kaldıraç ve sermaye kurallarına göre ayarlamanın etkilerini görüyoruz. Bunlar büyük faktörler.'' diye konuştu.

Barclays Eski Başkanı, "Yatırım bankalarının üçte ikisi yakında adapte olacak. ABD'li bankaların ise adapte olma süreci daha erken olurken en çok kazananlar ABD'li şirketler olacak." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir