Uyuşturucu skandalı müşteri kaybettirdi

Co-Operative Bank eski genel müdürü Paul Flowers, yasal olmayan uyuşturucu maddesi sağladığı nedeniyle tutuklandı. Skandal bankaya müşteri kaybettiriyor..

uyusturucu skandali musteri kaybettirdiTHE LİRA-İngiliz Co-operative Bank Plz, eski genel müdürlerinin karıştığı skandal sonucunda vaadesiz mevduuat müşterilerini kaybettiğni söyledi. 

Banka yaptığı açıklamada  ''Son yaşanan olaylar bankamızın ve itibarımızı zedelenmesine neden olmuş olabilir, fakat şu anda bu tarz bir zedelenmenin maliyetini belirlemek ve  belirli bir trend tanımlamak için çok erken'' ifadelerini kullandı.
Banka, vadesiz mevduatlarından önemli ölçüde çıkış olduğunu söylerken, vadeli mevduatlarının ve likidite oranlarının ise aynı kaldığını belirtti.  Şu anki 1,66 milyonluk cari işlemler hesabından son üç hafta içinde ne kadar çıkış olduğu hakkında ise net bir rakam verilmedi.
Geçtiğimiz hafta ingiliz polisi, Co-Operative Bank eski genel müdürü Paul Flowers'ı yasal olmayan uyuşturucu maddesi (taş kokain ve metamfetamin)sağlamak suçundan dolayı tutuklanmıştı. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *