Uyduruk Eş Başkan ateist Demirtaş'ın CUMA namazı gösterisi

KIBLEMİZ TAKSİM diyen dinsiz Selahattin Demirtaş, dün bir çağrıda bulunarak Diyarbakır Sümer Park'ta cuma namazı kılma çağrısı yapmıştı.

kiblemiz 'taksim' diyen demirtas cuma namazi kildi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yaptığı konuşmasında Diyarbakır halkını, beraber Cuma namazı kılmaya davet etti:

CEMAAT DIŞINDA GİDEN OLMADI

Bugün Cuma namazını kılmak için toplananlar arasında, her zamanki mevcut cemaat dışında giden yoktu.. Neredeyse tamamı 30 yaş üstü vatandaşlardan oluşan grup, Sümer Park'ta namazını kıldı.

"KIBLEMİZ TAKSİM" diyen bir dinsiz

Daha önce "Kıblemiz Taksim" sözleriyle eleştiri oklarının hedefi olan Selahattin Demirtaş da cemaatin arasında saf tuttu.. Müslüman kürtler bu durumu bir tuzak olarak gördüklerini belirttiler ve namaz sonrası Demirtaş için tepki gösterdiler.

Selahattin Demirtaş, Taksim'de 1 Mayıs kutlamaları için ilginç bir benzetmede bulunarak,"Müslümanlar Kabe'ye giderler hacı olmak için, Museviler ise Kudüs'e giderler. Onun dışında hiçbir yerde onu yapamazsınız. İşçiler açısından da Taksim olmazsa olmaz bir yerdir" demişti..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir