Ünlü gazeteden Türkiye'ye övgü!

Financial Times'tan Türkiye ekonomisine övgü: Ülkeniz hakkındaki iyimserlik artıyor.

unlu gazeteden turkiye'ye ovgu!Financial Times gazetesi bölgede yaşanan karmaşaya rağmen, Türkiye ekonomisinin kendisini hızla toparladığını yazdı. Gazetede yer verilen haberde, Türkiye ekonomisinin komşusu Suriye'de devam eden ve henüz bitmeyecekmiş gibi görünen iç savaşa, ayrıca ülke içinde bir süre önce yaşanan siyasi karışıklıklara rağmen yükseldiğine dikkat çekildi.

İnşaat sektörüne dikkat çekti

"Tüm bu 'türbülansa' rağmen Türkiye ekonomisi hakkındaki iyimserlik somutlaşıyor" diyen Financial Times, inşaat sektöründe ev satışlarının bir önceki yılın ekim ayına göre yüzde 25 oranında arttığına dikkat çekerek, büyümeye işaret etti.

İhracata vurgu

ARTAN dış ticaret açığının kapanmasına yardımcı olacak şekidle ihracatın ilk dokuz ayda yüzde 5.5 arttığına vurgu yapan haber, OECD'nin Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 3 büyüyeceği tahmininden de bahsetti. "Türkiye'nin beklenmeyen direncinde petrol fiyatlarındaki küresel düşüşün etkisinin" de yadsınamayacağını söyleyen gazete, aynı zamanda bunun bir endişe nedeni olabileceğine de dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir