Ülkenin sahipsiz olmadığını anlayacaklar! Hain Demirtaş ve HDP’lilere fezleke

Başsavcı, DTK’ya yönelik soruşturma kapsamında hazırladığı fezleke ile HDP’li 5 vekilin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep etti.

demirtas ve hdp%e2%80%99li vekiller hakkinda fezleke

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı fezleke ile haftasonu Diyarbakır’daki DTK toplantısında konuşan HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP milletvekilleri Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü ve Sırrı Süreyya Önder hakkında TCK’nın 302. Maddesi uyarınca “Devletin birliğini bozmak ve ülke bütünlüğünü bozmak” ve TCK 214. Maddesi kapsamında “suç işlemeye tahrik etmek” suçundan soruşturma başlatıldığı bildirildi.

TBMM’ye sunulması için Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekede, soruşturma yapılabilmesi için Demirtaş, Yüksekdağ, Önder, Kürkçü ve Irmak’ın dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Başsavcılık toplantıda konuşan DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle, HDP eski milletvekilleri Sabahat Tuncel, Mülkiye Birtane ile DBP Eş bakanı Kamuran Yüksek ve ESP Genel Başkanı Sultan Ulusoy’u ise ifadeye çağıracak.

EKONOBIL'in YORUMU:

Devletin polisine tokat atan, askerine polisine her fırsatta hakaret eden, milletin vergisiyle beslenip ülkeye ihanet eden, milletvekili zırhıyla her deliğe rahatça girip çıkabilen, 23.5 bin TL maaşla ve havalı vekil arabalarıyla ve korumalarla bu ülkede dolaşıp ihanet eden, devlete ve millete meydan okuma küstahlığını gösteren, her türlü silah ve zarar için kuryelik yapan ve sonra katil devlet diyen, Türkiye'nin problem yaşadığı bütün dış ve iç haşareyle işbirliğine girişen, kısacası HAİNLİĞİN tüm şartlarını fazlasıyla yerine getimiş ve getirmeye devam etmekte olan bu mikroplara artık DEVLET DUR DEMELİDİR.

Gösterilen hoşgörü ve toleransı suistimal eden, iyiniyet ve sabır sınırlarının çok ötesine geçen ve "ben bu ülkenin filan bölgesinde yaşıyorsam orayı ben yönetirim" sapkınlığı ile vatan bildiğimiz bu topraklarda BÖLÜCÜLÜK yapma cesaretine soyunmuş bu hainlere, bu ülkenin sahipsiz olmadığı mutlaka anlatılması zamanı gelmiş ve hatta çok geçmiştir..

Parti kapatmak çözüm olamaz. Partide kanunlara aykırı olarak teröre ve ihanete bulaşmış her görevli için gereken yapılır. Parti de TC kanunlarına göre hizaya getirilir.

HDP kapatılırsa sadece bu hainler kahraman edilmiş olacaktır ve çözüm gözüyle bakılmamalıdır. Pislik yapanlar için kanuni işlemler yapılması yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir