Tuzluk İdris kurduğu partiyi terketti.. İşte nedeni..

Kütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu olduğu Demokratik Gelişim Partisi'nden ve partideki tüm görevlerinden  istifa ettiğini açıkladı.

Ak Parti'den istifa edince milletvekili olduğu anlaşılan İdris Bal: "Cemaat HDP'ye destek veriyor istifa ediyorum.." açıklamasında bulundu.

Kendisinin inandığı değerler ve demokrasi adına mağdurun yanında yer almaya çalıştığını ifade eden Bal, ama son 1.5 aydır STV ve Bugün grubunun da kendisine sansüre başladığını savundu.

Bal " İdris Bal ve partisine en azından bir HDP vekiline verdiğiniz değerin yarısını vermeliydiniz, bir HDP vekilinin döndürüp döndürüp açıklamasını yayınlarken İdris Bal'a sansür koydunuz" dedi.

İdris Bal: Cemaat HDP ye destek veriyor istifa ediyorum

Bal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, partisinin kuruluş sürecini anlatarak, bu ve sonraki süreçte ciddi yalnızlaştırma yaşadıklarını iddia etti.

Kendisinin inandığı değerler ve demokrasi adına mağdurun yanında yer almaya çalıştığını ifade eden Bal, ama son 1.5 aydır STV ve Bugün grubunun da kendisine sansüre başladığını savundu.
Bunun kendisi açısından kabul edilebilir bir durum olmadığını vurgulayan Bal, şunları kaydetti:
"Ben bu mağdur kesimi savunmanın dışında ne zarar verdim STV ve Bugün grubuna?

STV ve Bugün'de 1.5 aydır yer alamıyoruz, sansür var. Gazetelerde de aynı şekilde. Bir iki küçük istisna var, o da yazılı değil, internet kısmında. Demek ki mağdur olanlar bile ilkeli olamıyor. Ben STV grubunu, Bugün grubunu ilkeli olmaya davet ediyorum.

Bu İdris Bal size ne yaptı?

Her mağduriyette yanınızda yer almadı mı? Bu şu demek; İdris bal biz sizi bitireceğiz, biz sizi yalnızlaştıracağız, yalnızlığınız içinde boğacağız. İdris Bal ve partisine en azından bir HDP vekiline verdiğiniz değerin yarısını vermeliydiniz, bir HDP vekilinin döndürüp döndürüp açıklamasını yayınlarken İdris Bal'a sansür koydunuz. Ne zaman? Tam da seçimlere gireceğimiz bir dönemde. Türkiye'deki demokratlar, eziliyorum, adalet, hukuk, fırsat eşitliği diyenler sizİdris Bal'ı yalnızlaştırdınız. İlkeli davranmadınız, küçük hesaplar yaptınız. Eğer İdris Bal sizin yaptığınız hesapları yapsaydı AKP'nin içinde dururdu. Siz küçük hesap yapıyorsunuz. Başta STV ve Bugün grubu. Küçük hesaplar yaptınız yazıklar olsun."

İdris Bal STV ve Bugün grubunu topa tuttuKütahya Milletvekili İdris Bal, kurucusu olduğu Demokratik Gelişim Partisi'nden (DGP) partisinden istifa ettiği açıkladı. Kendisinin inandığı değerler ve demokrasi adına mağdurun yanında yer almaya çalıştığını ifade eden Bal, ama son 1.5 aydır STV ve Bugün grubunun da kendisine sansüre başladığını savundu. Bal " İdris Bal ve partisine en azından bir HDP vekiline verdiğiniz değerin yarısını vermeliydiniz, bir HDP vekilinin döndürüp döndürüp açıklamasını yayınlarken İdris Bal'a sansür koydunuz" dedi.

"Benden bu kadar"

Kendisinin hesap yapmadan doğruları söylediğini belirten Bal, "Hesap yapsaydım şu anda AKP'nin içinde olanlar gibi orada olurdum. İki tane de güya paralele laf atardım. Başka şeyler peşinde olurdum. Düşünmedim, pişman değilim. Ama unutmadım bunu. Bu STV ve Bugün grubunun bana yaptığını unutmadım. Onları da Allah'a havale ediyorum, ilkeli olmaya davet ediyorum" dedi.

Bal, parti için çok sayıda fedakarlık yapmasına rağmen yalnız bırakıldığını ifade ederek, "Şu an gidip evimi satar"ak daha önceki sattıklarımdan sonra bu partiyle alakalı yalnız bırakılmamın bedelini ödeyeceğim. Bugün kurduğum partiden, partideki tüm görevlerimden istifa ediyorum. Tabela partisi haline getirilen bir partide var olmak istemem. Beni sevenler ve sevmeyenler beni, partimi bitirmekte, beni yalnızlaştırmakta ittifak etmişler. En son bu sansüre STV ve Bugün grubunun katılmasıyla bunu bizzat gördüm. O zaman ben neyin mücadelesini veriyorum. Benden bu kadar" diye konuştu.

Bal, gazetecilerin, "Aday olacak mısınız?" sorusuna, "Şu an öyle bir niyetim yok, öyle bir hesapla da buraya gelmedim" yanıtını verdi.

*************

TÜRKİYE'de O BİR İLK.. BAŞARI BÜYÜK(!)

Kütahya Milletvekili İdris Bal’ın dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısının ardından, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'ndeki (DGP) tüm görevlerinden istifa etmesine eski partisinden tepki geldi. AK Partiİstanbul Milletvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada, İdris Bal’ın AK Parti’den istifa etmesi ve yeni bir parti kurma süreci tam bir komedi; kendisinin ise o komedide bir figüran oyuncu olduğunu dile getirirken Bal’a "Paralelin son mağduru İdris!" tanımlamasında bulundu.

İDRİS BAL'IN BÜYÜK BAŞARISI (!)

"Kendi kurduğu partiden istifa etme başarısı (!) gösteren tek siyasetçi”nin İdris Bal olduğuna vurgu yapan AK Partili Turan, kimse farkına varmadı ancak Bal'ın bir başarıya imza attığının altını çizdi.

'MİLLETİMİZ ASLA PRİM VERMEYECEK'

Turan, Türkiye siyasetinde gücünü milletten almayan hiçbir parti uzun soluklu olamaz demiştik. Milletimiz hiçbir siyasi projeye, hatta psikolojik travmalar yaşayan konjonktürel siyasetçiye asla prim vermeyecek kadar basiret sahibidir, ifadelerine yer verdi. Turan, İdris Bal’la eleştirilerini şöyle sürdürdü:

'ZAVALLILAR'

“İdris Bal süreci tam bir komedi. İzaha muhtaç bile değil. Acınacak olan AK Parti'den ayrılan çürük isimler üzerinden partiyi yıpratacağını sanan malum örgüt, televizyonu ve gazeteleriyle bu isimleri hep ön planda tutan zavallılardır!”

İDRİS BAL'IN PARALEL YAPI İTİRAFI

İdris Bal’ın istifa ederken paralel yapının yayın organları olan Samanyolu Televizyonu ve Bugün TV’ye sallamasını “Kendini adeta var eden malum paralel örgüt için 1,5 aydır sansür uyguladığını iddia edip, onları ilkesizlikle suçlayan Bal, paralel örgüt tarafından kullanılıp bir kenara atıldığını bir anlamda itiraf etmiş oldu. Şaşırdık mı? Hayır”şeklinde yorumlayan Turan, paralel terör örgütünün on yıllardır hep uyguladığı kullan/at stratejisinin son ve komik örneğini bir kez daha görmüş olduk, değerlendirmesinde bulundu.

TURAN: MASABAŞINDA LİDER OLUNMAZ

Turan, son olarak, İdris Bal'ın düşmüş olduğu durumdan siyasetçilerin mutlaka dersler çıkartması gerektiğini, millete rağmen masabaşı hesaplarla parti kurulmayacağını ve lider olunmayacağını hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 1