TÜSİAD yönetimi Yunanistan'a gidiyor

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) heyeti, Atina'da Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Yunanistan'ın Başbakanı Antonis Samaras ile görüşecek.

tusiad yonetimi yunanistan'a gidiyor

Ziyaret kapsamında Türkiye'nin AB üyelik süreci ve küresel ekonomik ve siyasi gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunulacak.TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, AB Dönem Başkanı Yunanistan'ın başkenti Atina'ya 4 Nisan Cuma günü bir ziyaret gerçekleştirecek. TÜSİAD'ın muadil kuruluşu Yunan Girişimciler Federasyonu (SEV) ile işbirliği içinde düzenlenen ziyaret kapsamında, Türkiye'nin AB üyelik süreci ve küresel ekonomik ve siyasi gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunulacak.

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ile biraraya gelecek olan heyet, AB'den Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitris Kourkoulas ve Kalkınma ve Rekabet Bakanı Kostis Hatzidakis ile de görüşecek. TÜSİAD heyeti, ayrıca, TÜSİAD'ın Yunanistan'daki muadil kuruluşu SEV ile bir toplantı gerçekleştirecek ve Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras ile bir araya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir