Türkiye'yi karıştıracak sinsi plan ortaya çıktı

DHKP-C, MLKP, TKP, TKİP gibi örgütlerin yeni planı deşifre oldu.

Gezi olaylarından sonra 17 ilde istihbarat toplayan terörle mücadele birimleri, Temmuz ayı içinde aktif şiddet eylemleri yapan ve aralarında DHKP-C, MLKP, TKP, TKİP gibi örgütlerin yeni planını deşifre etti.

Türkiye'yi karıştıracak sinsi plan ortaya çıktı

Terörle mücadele birimlerinin raporları neticesinde 350 aileyle görüşüldü.

Eylül-Ekim aylarında kitleleri yeniden harekete geçirmek için planlar yaptıkları ortaya çıktı.

14 ilde düzenlenmesi planlanan kamplar iptal edildi.

'Sonbaharın sıcak geçeceği' söylentilerinin perde arkası aralanma başladı.  Eylemlerin Eylül ve Ekim aylarında yeniden hareketleneceği istihbarat raporların yansıdı.

Söz konusu örgütlerin 41 kamp açmak ve gençleri yeni Gezi eylemlerine hazırlamak için planlar yaptığını öğrenen terörle mücadele birimlerinin raporları neticesinde 350 aileyle görüşüldü. Görüşmeler sonucunda toplam 14 kampın iptal edildiği belirtilirken, 20 kampın ise gerçekleştirildiği rapor edildi. İki ilde kampların hala devam ettiği belirtilirken Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ile bu kamplarla ilgili uyarı yazısı gönderdi. Gönderilen uyarı yazısıyla terör örgütlerinin ve marjinal grupların faaliyetlerine karşı ailelerin duyarlı olmaları istendi.

DEŞİFRE OLDULAR

Yeni Akit'in haberine göre, Gezi Parkı protestoları ile başlayan eylemlerin Eylül ve Ekim aylarında yeniden hareketleneceğine dair istihbarat raporlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmaylarına sunulduğu öğrenildi. Verilen bilgilerde, olayların arkasındaki organizatörler ve marjinal grupların boş durmadığı ve Eylül-Ekim aylarında kitleleri yeniden harekete geçirmek için planlar yaptıkları belirtilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın hazırladığı raporda; ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini yeni Gezi eylemlerinin dinamosunu seçtiklerini, bunun için kamp ve festival adı altında etkinlikler düzenleyerek gençleri eylül ve ekim ayında çıkaracakları ayaklanmalar için hazırlık yaptıkları belirlendi.

350 AİLE VAZGEÇTİ

Terörle Mücadele Ekipleri, özellikle DHKP-C, MLKP ve TKİP gibi terör örgütlerinin legal uzantılarını kullanarak örgüte gençleri kazandırmayı amaçladıklarını tespit etti. Ekipler, terör örgütlerinin ‘Etkinlik' tuzaklarına karşı aileleri uyardı. Polis, ailelere yaz kamplarında eylem provası yapıldığını anlattı. Görüşmeler sonrasında ailelerin, terör örgütlerinin kurduğu bu tuzaktan haberdar olmadığı anlaşıldı. Polisin yaptığı uyarıları dikkate alan 350 aile çocuklarını söz konusu kamplara göndermekten vazgeçti.

14 KAMP İPTAL EDİLDİ

Terör örgütlerinin 20 kamp gerçekleştirdiği rapor edilirken bu kampların İzmir, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Niğde, Eskişehir, Bursa, Bartın, Artvin, Mersin ve Hatay gibi illerde olduğu belirtildi. Ordu, Samsun, Trabzon, Bartın, İzmir, Bolu ve Adana gibi illerin de aralarında bulunduğu 14 ilde düzenlenmesi planlanan kampların ise iptal edildiği öğrenilirken iki kampın devam ettiği tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir