Trump'ın kararı sonrası ABD hisseleri rekora yaklaştı

ABD hisse senetleri, Başkan Trump'ın işini kaybedenlere sağlanan imkanları uzatan kararı sonrası yükseldi..

ABD hisse senetleri, haftanın ilk işlem gününde, ABD Başkanı Donald Trump'ın haftasonu koronavirüs pandemisinden dolayı işini kaybedenlere yönelik işsizlik sigortası imkanının süresini uzatmasının ardından yükseldi. Hisseler bu yükselişle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı.

Gösterge Standard & Poor's 500 (S&P 500) Endeksi yükselişini yedinci güne taşıdı ve pandeminin küresel piyasalarda sert satışlara neden olması önce Şubat ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Yeniden yatırımı yapılan temettüleri içermeyen S&P 500 Toplam Getiri Endeksi, Şubat zirvesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Sadece fiyat içeren versiyon ise rekorun sadece yüzde 1 uzağında.

E*Trade Financial ticaret ve yatırım ürünleri idari direktörü Chris Larkin, "Piyasalar haftaya, S&P 500 Endeksi'nin rekor zirveye oldukça yakın olması ile birlikte kararsız ve riskli bir pozisyonda giriyor," dedi ve "Psikolojik olarak önem arz eden bu seviyenin aşılıp aşılamaması, piyasanın ticaret gerilimlerini ve Washington'daki entrikaları doğal karşılayıp karşılamamasına bağlı" şeklinde görüş bildirdi.

Hisse Senetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir