TİM'den hassas çağrı!

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yasadışı telefon dinlemelerini kesinlikle tasvip etmediklerini belirtti.

tim'den hassas cagri!

TİM Başkanı Büyükekşi, yasadışı telefon dinlemelerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, bu dinlemeleri kesinlikle tasvip etmediklerini, yapılanların demokrasiye, insan haklarına ve hukuka tümüyle aykırı olduğunu ifade etti.

Söz konusu dinlemelerin kesinlikle yanlış olduğunu ve bunları her şekilde protesto ettiklerini ifade eden Büyükekşi, Türkiye'nin geçen 11-12 yıllık dönemde sağlanan güven ve istikrar ortamıyla mevcut noktalara geldiğini, bu yapılan dinlemelerin ve ortaya sunulan kayıtların hem içeride hem de dışarıda çok doğru karşılanmadığını aktardı.

Mevcut gündemin ekonomiye en az zararı vermesini arzu ettiklerini dile getiren Büyükekşi, "Seçimlerin gerçekleştirilip bir an önce bu konuların son bulmasını istiyoruz. Yeni yapılacak hukuki düzenlemelerle, hiç kimsenin dinlenmediği ve herkesin bu konuda güven duyduğu bir ortamın oluşmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.

Kısa vadeli gündemler yerine Türkiye'nin orta ve uzun vadeli hedeflerine kilitlenmesi gerektiğini vurgulayan Büyükekşi, "Çünkü hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Türkiye'nin bu konuda alacağı bir zarar hepimize zarar verecek. O yüzden biz Türkiye'nin geleceğini düşünüyoruz ve Türkiye'nin geleceğine yönelik adım atma konusunda da herkesi daha hassas olmaya davet ediyoruz" çağrısında bulundu.

Büyükekşi, dolar kurunun 2,18'den 2,20 veya 2,19'dan 2,21'e çıkmasının çok önemli olmadığını belirterek, "Bunlar tekrar bir denge bulur diye düşünüyoruz. Çünkü daha yüksek yerleri de gördü kur. Biz bunun yerine istikrar, güven ve huzur ortamı istiyoruz. Bu tartışma gündeminin bir an önce son bulmasını istiyoruz. Kur da zaten belli bir süre kendi içerisinde dengesini bulacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir