Terörist başı Gülen ve Paralel Yapı'nın sesi böyle kesilecek

Paralel devlet yapılanması olarak isimlendirilen, yıllarca dini cemaat görünümünde faaliyetini sürdüren Fetullahçı örgütün bir terör örgütü olduğu" ifade edilerek, TÜRKSAT'taki yayınlarının durdurulması istendi.

Başsavcılığın "Paralel Yapı propagandası yapan yayınların durdurulması" talebiyle Türksat'a gönderdiği yazıda çarpıcı detaylar yer alıyor.

paralel yapi'nin sesini kesecek talep!

Başsavcılığın, Türksat Genel Müdürlüğüne gönderdiği iki sayfalık yazıda, "Türkiye'de değişik illerde söz konusu yapının işlediği suçlara ilişkin birçok soruşturmanın sürdürüldüğü" kaydedildi.

Usulsüz dinleme yapıp, siyasi ve askeri casusluk suçu işleyen örgüt üyeleriyle ilgili soruşturmaların kamuoyuna yansıdığı bildirilen yazıda, "paralel devlet yapılanması olarak isimlendirilen, yıllarca dini cemaat görünümünde faaliyetini sürdüren Fetullahçı örgütün bir terör örgütü olduğu" ifade edildi.

Örgütün, devletin meşru güçlerinin elindeki silahları, örgüt üyeleri aracılığıyla kullanarak hükümeti devirmek ve anayasal düzeni ihlal ederek meşru seçilmiş iktidar dışında onu kontrol eden bir cemaat diktatörlüğü kurmak için yıllarca faaliyet yürüttüğü belirtilen yazıda, "silahlı Fetullahçı terör örgütünün, milletin egemenliğine paralel ve karşı bir cemaat egemenliğinde, siyasi iktidar kurmak istediği" vurgulandı.

Örgütün, gizli emelleri için dini istismar ederek bir cemaatin mensuplarını aldatıp kullandığı, örgütlü, hiyerarşik, disiplinli ve organize şekilde toplumu da emelleri doğrultusunda şekillendirmeye çalıştığı, toplumsal psikolojiyi elindeki imkanları kullanarak terörize edip bozduğu ifade edilen yazıda, örgütün, toplumu kitlesel halde düşünmeye sevk ederek algı yönetimi yaptığı, toplumda kutuplaşma ve kamplaşmaya yol açtığı belirtildi.

"LİDERİN PROPOGANDASI"

Söz konusu yapının, organize ve örgütlü olarak işlediği suçların sıradan işler gibi gösterilip, örgüte kamuoyu desteği sağlanmaya çalışıldığına yer verilen yazıda, "silahlı terör örgütünü kuran, yöneten, anayasal düzeni zorla ihlal etmeye teşebbüste bulunan, hükümeti yıkmaya teşebbüs eden örgütün kurucusu ve yöneticisi Fethullah Gülen'in, örgüte yönelik genel çağrı ve talimatlarının da örgütün elindeki basın yayın organları üzerinden verildiği" bildirildi.

Örgütün geliştireceği tavır ve örgütlü işlerin yine söz konusu basın yayın organları üzerinden tabana duyurulduğu belirtilen yazıda, bu basın yayın organları kullanılarak, örgütlü yapının bir arada tutulmaya çalışıldığı kaydedildi.

Yazıda, söz konusu yayın organlarında, örgüt yöneticisinin açıklamalarının yayınlandığı, liderin propagandasına yer verildiği ifade edilerek, örgütün geliştirdiği tavırların alt kitleye basın yayın üzerinden duyurulduğu aktarıldı.

"TOPLUMA KİN VE NEFRET YÜKLEYEN AÇIKLAMALAR"

Çeşitli programlarda terör soruşturmasında görev alan savcı ve hakimlerin hedef gösterilip, tehdit edildikleri bildirilen yazıda, bu yayın organlarında topluma kin ve nefret yükleyen, eleştiri sınırlarını aşan açıklamalar yapıldığı, programların defalarca tekrarlandığı anlatıldı.

"Paralel devlet yapılanması/Fethullahçı terör örgütünün söz konusu işleri yaparken devletin imkanlarından faydalandığına, devlete ait imkanları kullanarak basın yayın faaliyeti yürüttüğüne" işaret edilen yazıda, devletin bir kısım organlarının terör örgütü olarak işlem yaptığı örgütlü yapının diğer yandan devlet imkanlarından serbestçe yararlanmasının, hukuk devleti ilkelerine tezat olduğu ifade edildi.

Yazıda, "Devlete ait imkanları kullanan ve yayın yapan bu örgütün elindeki televizyonlar, radyolar, internet siteleri, devlete ait uydulardan yayın yapan her türlü görsel ve basılı yayınların topluma ulaştırılmasında, devlet imkanlarının kullanılmasının engellenmesi için gereğini takdirlerinize arz ederim" ifadesi kullanıldı.

******************

Gülen'in "Vitesi değiştirin, hızınızı arttırın" talimatı

Yargı, emniyet ve bürokraside kendine körü körüne bağlı olan müridlerine operasyonlar yaptıran Fetullah Gülen, örgütüne yeni talimatlar verdi. Fetullahçı suç örgütü medyasından bugün yayınlanan son vaazından seçimlere günler kala "vitesi değiştirin, hızınızı arttırın" başlığı ile mesajı yayınlandı.

'KARİYERİNİZ PAHASINA SALDIRIYA DEVAM EDİN'

Bütün örgüt medyasında eş zamanlı olarak yayınlanan Gülen'in talimatında "örgüte dağılmayı, kariyeriniz pahasına saldırılara devam edin" mesajı veriliyor. Dini argümanlarla kendisine kayıtsız şartsız tabi olmuş müridlerini kontrol altında tutmaya çalışan, örgüt üyelerine "Dağılırsanız cehenneme gidersiniz" mesajı veren Gülen, kontrol altında tuttuğu gazete ve televizyonları örgüt medyası olarak kullanıyor.

YENİ PROVAKASYON MU PLANLANIYOR?

Gülen'in "saldırıya geçin" talimatını pervasız bir şekilde manşetlerine taşıyan örgüt medyası ise sosyal medyada büyük tepki topladı. Fetullah Gülen'in örgütüne talimatını gün boyunca örgüt medyası tarafından manşette tutulurken, Paralel örgütün sosyal medyadaki üyeleri tarafından gün boyunca yaygınlaştırıldı. Gülen'in bu açıklamaları her biri boşa çıkan yeni darbe planları, bürokrasideki yeni intihar saldırıları ve seçim provakasyonlarının işaret fişeği olarak yorumlandı.

Gülen'in bu şok açıklaması akıllara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Türksat'a gönderdiği yazıyı getirdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, "Paralel Yapı propagandası yaptığı iddia edilen yayınların durdurulması" talebiyle Türksat Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda, "devletin bir kısım organlarının terör örgütü olarak işlem yaptığı örgütlü yapının diğer yandan devlet imkanlarından serbestçe yararlanmasının, hukuk devleti ilkelerine tezat olduğu" belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir