Teksas'ı sel vurdu

ABD’nin Teksas eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketinde en az 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Teksas'ı sel vurdu

ABD’nin güney eyaleti olan Teksas’ın San Antonio kentinde şiddetli yağışların neden olduğu ve şehrin neredeyse tamamının sular altında kalarak sosyal hayatın sekteye uğradığı sel felaketinde en az 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Metrekareye ortalama 39 santimetre yağmur düştüğü kaydedilen yağışların ardından gerçekleşen selde, evlerin birçoğunun sular altında kaldığı, araçların ise sel sularına kapılarak sürüklendiği belirtildi. Aracının sel sularına kapılarak sürüklenmesinin ardından aracından ayrılan bir kadının, kendisinin de sel sularına kapılarak feci şekilce can verdiği bildirildi. Şu an için sel sularına kapıldığı düşünülen en az 2 kişinin de arama kurtarma ekipleri tarafından arandığı kaydedildi.

İtfaiye ve acil yardım ekiplerinin ortaklaşa çalıştığı arama-kurtarma çalışmalarında şu ana kadar en az 235 kişinin azgın sel sularından kurtarıldığı ifade edildi. Aşırı yağışların neden olduğu sel felaketinde otoyolların da büyük hasar gördüğü bildirilirken, San Antonio Belediye Başkanı Julian Castro tarafından halka yapılan anonsta ’sürücülerin yola çıkmamaları’ konusunda uyarıldığı kaydedildi. San Antonio Uluslararası Havaalanı’na metrekare başına ortalama 27 santimetre yağmur düştüğü belirtilirken, meteorolojistlerin ,bu durumu ’olağanüstü’ olarak yorumladıkları ifade edildi. Ulusal Hava Servisi, tarafından yapılan açıklamada ise sel felaketinin, ’insan canını tehdit eden bir durum’ olduğu ifadesine yer verildi. Teksas’ı vuran şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketindeki can kaybının ise zaman içinde artabileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.