Taklacı tuzluk İdris Naim de kurduğu partiden istifa etti

İdris Naim Şahin'in Milad Partisi'nden istifa etmesine ilk tepki AK Parti'den geldi.

idris naim'in istifasina ak parti'den ilk tepki17-25 Aralık hükümete yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonun ardından AK Parti'den istifa eden ve daha sonra Millet ve Adalet Partisi'nin kuran Bağımsız Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin yeni partisinden de istifa etti.

Şahin'in istifasına ilk tepki AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. Dağ, Şahin'in istifasını tek cümle ile yorumladı:

"İdris Bal ve İdris Naim Şahin "rezil olmak" deyimini hiç bu kadar 'rezil' etmemişti, her ikisi de akıllarda siyasi mizah olacak kalacak"

Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal ise kısa bir süre önce, kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Demokratik Gelişim Partisi'nden istifa etti.

*****************

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da köşe yazarlarıyla kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıda önemli açıklamalarda bulunan Arınç, 'Abdullah Gül'le yeni parti kuracaklar' iddiasına değinerek; ''İnternette dolaşırsanız bu saçmalıklara çok yerde rastlarsınız ama gerçek hayatta bunların bizim için kullanılması mümkün değil. Şu açıdan söylüyorum, biz belli bir dava için siyaset yaptık.

Günübirlik parti kuranlardan değiliz. Benim siyasi çizgim Milli Selamet, Refah ve Fazilet olarak devam etti. Fazilet Partisi kapatılınca biz AK Parti’yi kurduk. Fazilet Partisi’nin bir kısmı Saadet Partisi’ne gitti.

BİZ İDRİS NAİM ŞAHİN DEĞİLİZ!

Eğer Fazilet Partisi kapatılmasaydı ben AK Parti’de olur muydum, orası ayrı konu. Biz AK Parti’yi kurduk bu parti bizim her şeyimiz. İnancımız ve geleceğimiz orada. Biz İdris Bal veya İdris Naim Şahin değiliz, Emine Ülker Tarhan da değiliz.. Kendi kendine parti kurup sonra o partiden ayrılan biri değiliz. Biz AK Parti’nin başarısı için çalışacağız'' dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *