Suudiler muhaliflere 35 ton silah gönderdi

Özgür Suriye Ordusu Generali Selim İdris, Suudi Arabistan'ın muhaliflere 35 ton silah gönderdiğini söyledi. İdris, "ABD ve müttefikleri anti-tank füzeler ve uçaksavar silahlar vermezlerse Cenevre'ye katılmam" dedi.

Suudiler muhaliflere 35 ton silah gönderdi

Davos'taki moderatör David Ignatius, Suriye'deki savaşın gidişatı ve muhtemel Cenevre Konferansı'nı ele aldığı yazısında bölgedeki gelişmelerle ilgili önemli ayrıntılara değindi.

Washington Post'nun tanınmış yazarı David İgnatius, Özgür Suriye Ordusu'nun komutanlarından General Selim İdris'in kendisiyle yapılan telefon görüşmesi sonrası Suriye'deki gelişmelere dair verdiği ayrıntılı bilgileri yazdı.

Buna göre, Ürdün'den konuşan Selim İdris, Özgür Suriye Ordusu'nun Suudi Arabistan'dan 35 tonluk silah yardımı altığını söyledi.Bu silahların savaşın seyri için önemli olduğunu söyleyen İdris, Esad'ın tankları ve uçaklarına karşı bu silahların yeterli olmadığını da ifade etti.

"SİLAH YOKSA CENEVRE'YE KATILMAM"

İdris, ABD ve müttefiklerinden anti-tank füzeler ve uçaksavar silahlar almadıkları taktirde haziranda Cenevre'de yapılması planlanan Suriye Konferansı'na katılmayacağını da kaydetti.

General İdris, rejim karşıtlarının cephede güçsüz durumda olduğunu ve böyle bir haldeyken Esad yönetimiyle masaya oturmalarının kendileri açısından olumlu sonuçlar doğurmayacağını kaydetti.

ABD'nin muhaliflere gelişmiş silah vermekten korktuğunu söyleyen İdris, el-Nusra Cephesi'nin kuzeyde birçok yeri kontrolü altında tuttuğunu da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir