Sütaş'ta patron değişti

Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Başkanlığı nedeni ile Sütaş'taki İcra Kurulu Başkanlığı’ndan ayrıldı. Yılmaz'ın yerine Saffet Karpat getirildi. Karpat, geçen yılın Ekim ayından bu yana, Sütaş’ın Yönetim Kurulu’ndaydı.

Sütaş'ta patron değişti

Ocak 2013’te TÜSİAD Başkanlığı’na seçilen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, "TÜSİAD’daki görevim gereği, Sütaş’ın İcra Kurulu Başkanlığı’nı, uzun yıllardır tanıdığım ve iş hayatındaki başarılarını yakından izlediğim çok değerli bir yöneticiye, Saffet Karpat’a devrediyorum. Saffet Karpat’ın, Sütaş’ı engin bilgi ve tecrübesi ile daha da geliştireceğine ve geleceğe en iyi şekilde taşıyacağına eminim” dedi.

Saffet Karpat da yeni göreviyle ilgili olarak, "Muharrem Bey’i uzun zamandır tanıyorum ve Ekim 2012’den itibaren Sütaş’ın Yönetim Kurulu’nda yer alıyorum. Bu süreçte Sütaş’ın misyonunun ne kadar değerli bir amaca hizmet ettiğini gördüm. Bu görevi memnuniyetle kabul ederken, Yönetim Kurulu’na bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Saffet Karpat, Darüşşafaka Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra, Lozan Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Kariyerine 1983 yılında Procter & Gamble İsviçre’de başlayan Karpat, 2004 yılına kadar aynı şirketin İtalya, Mısır, Arap Yarımadası, Doğu Avrupa, Orta-Doğu ve Afrika’daki finans departmanlarında farklı kademelerde çalıştı. Karpat, 2004-2013 yılları arasında, Procter & Gamble’ın Türkiye, Kafkasya, Orta Asya Bölge Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı.