Sukuk’a 3 misli talep geldi

‘İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi için geliştirilen ve Türkiye’de ilk defa proje finansmanı amaçlı ihracı gerçekleştirilen kira sertifikası (sukuk) yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Sukuk’a 3 misli talep geldi

Aktif Bank’ın, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesine yönelik özel olarak geliştirdiği 1 yıl vadeli 100 milyon lira nominal tutarlı ihraç, ihraç gününde gelen 300 milyon TL’nin üzerinde talep ile sonuçlandı. Aktif Bank Genel Müdürü Önder Halisdemir, “Türkiye için büyük önem arz eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin gelişmesi kapsamında bu projeye özel yatırım araçları geliştirdik.

İstiyoruz ki İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne yatırım, adına yaraşır çeşitlilikte yeni jenerasyon ürünler ile olsun. Proje finansmanı amaçlı Mudaraba Sukuk ihracı bu yöndeki çalışmalarımızın ilk adımıdır, Türk finans piyasaları için önemli bir gelişme, gayrimenkul projeleri içinde önemli bir finansman alternatifi oluştu. Ülkemize hayırlı olsun. Bu projedeki ortağımız Ağaoğlu ile beraber bir ilki gerçekleştirdik ve tekerlek izi yarattık” dedi.