Son dakika: Kısa çalışma ödeneği süresi uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Kararıyla kısa çalışma ödeneğinin süresi iki ay daha uzatıldı. Çokça konuşulan ve araştırılan 'İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitecek?' soruları da böylece cevap bulmuş oldu. Uygulamada daha önce uzatılan süre 31 Ağustos'ta sona eriyordu.

Son dakika: Kisa calisma odenegi suresi uzatildi!Son dakika: Cumhurbaşkanı Kararıyla kısa çalışma ödeneğinin süresi 2 ay daha uzatıldı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SÜRESİ İKİ AY UZATILDI!

Yeni Koronavirüs (Kovid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kararla Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 26 Mart 2020'de başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması, mevcut faydalananlar için iki ay daha uzatıldı. Böylece, başladıkları tarih esas alınarak işverenlerin büyük bir bölümü kısa çalışma ödeneğinden 31 Ekim'e kadar yararlanmaya devam edecek.

BAKAN SELÇUK HESABINDAN PAYLAŞTI!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk da, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "SosyalKorumaKalkanı kapsamında 26.03.2020 tarihinde başlatılan Kısa Çalışma Ödeneği mevcut faydalananlar için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 2 ay daha uzatılmıştır" ifadelerine yer verdi.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NEDİR?

Kısa çalışma ödeneği, işyerinde uygulanan haftalık çalışma süresini tamamlayacak şekilde çalışılmayan süreler için, işçinin kendisine ve aylık olarak her ayın beşinde ödenen ücrettir. Ödemeler PTT Bank aracılığı ile yapılmaktadır.

Piyasalar FED ile şımarıyor.. Dolar düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir