Sınırda ilk kez böyle bir görüntü!

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Irak sınırında bulunan Derecik Beldesi’nde ilçe Kaymakamı Cengiz Erdem ve askeri yetkililer, vatandaşlarla bayramlaştı.

Sınırda ilk kez böyle bir görüntü!

  • Asker i yetkililer vatandaşlarla bayramlaştı. 
  • Taburda görevli askerler, Kürtçe şarkılar da seslendirdi.

Çözüm süreci kapsamında terör olaylarının bitme noktasına geldiği Hakkari 'nin Şemdinli ilçesinde, uzun bir aradan sonra ilk kez vatandaşların da katılımıyla bayramlaşma töreni gerçekleşti. Karakoldaki askerler bayramlaşmaya gelen vatandaşlar için Türkçe ve Kürtçe şarkılar da seslendirdi.   Irak sınırında askerlerden Kürtçe ve Türkçe şarkılı bayramlaşma VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Şemdinli'ye 60 kilometre uzaklıkta ve Irak sınırının sıfır noktasında bulunan ve yıllarca yaşanan çatışmalarla gündeme gelen Derecik Beldesi’nde renkli görüntüler yaşandı. Belde halkını bayramlaşmaya davet eden Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem ve Derecik 4. Hudut Sınır Taburu Komutanı Yarbay Gökhan Özbek davetlileri, beldeye yaklaşık 2 kilomete uzaklıkta bulunan Taburun bahçesinde karşıladı. Bayramlaşma programına Şemdinli 34'ncü Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Şemdinli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demircan, Ak Partili Derecik Belde Belediye Başkanı Husret Dinç de katıldı. Tabur bahçesinde davetlilerle ilgilenen ilçe kaymakamı Erdem ve askeri yetkililer burada hem halkın bayramını kutladı hem de sorunları dinledi. Hakkari vali yardımcılığına atanan Kaymakam Erdem burada belde halkı ile kısa sohbet ettikten sonra da vedalaştı. 

Derecik 4. Hudut Sınır Taburu bahçesinde düzenlenen bayram programında askerler tarafından davetlilere mini bir konser de verildi. Taburda görevli askerler, Kürtçe şarkılar da seslendirdi. Askerlerin okuduğu Kürtçe ve Türkçe şarkılar büyük beğeni topladı. Yaklaşık 200 vatandaşın katıldığı bayramlaşma programı, yaklaşık 2 saat sürdü. Askerler gelen vatandaşlara içecek ve tatlı ikramında bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir